Шест неща, които правят живота ненужно сложен

Ежедневието на модерния човек е забързано и сложно. Освен работата, която ни носи финанси, ние трябва да се погрижим за дома си и за социалния си живот. Времето често не стига, а задачите стават все повече. Предлагаме ви 6 неща, които, ако успеете да „елиминирате“, ще бъдете една идея по-щастливи.

1. Отлагането

Постоянно степенувайте нещата по важност и винаги има нещо, което остава за „следващия ден“. Това ви изморява. Направете си план, чието изпълнение е възможно, и не се надценявайте. Този „навик“ има и още един аспект - отлагаме хубавите моменти. Не анулирайте почивката си, не пропускайте рождения ден на приятел. Работата никога не свършва, така че я карайте „по-полека“.

2. Търсите одобрението на околните 

Спрете да го правите, защото ще бъдете вечно нещастни. Това е и едно от най-трудните неща - човек да поставя на първо място собственото си щастие, но колкото по-скоро започнете да бъдете "малко егоисти", толкова по-добре за вас. Запомнете, че околните невинаги ще бъдат искрени към вас, струва ли си да се трогвате за тяхното мнение?

3. Оплаквате се

Когато мрънкате, не си помагате особено много. Просто задълбавате в негативното още повече. В живота винаги има трудни и неприятни моменти, но те отминават. "Дори и след най-тъмната буря пак изгрява слънце!"

4. Прощавайте 

Прошката е една от висшите човешки ценности. Всеки греши, но и всеки заслужава втори шанс. Подобно на казаното по-горе, задържането на горчивината и негативните емоции вредят само и единствено на вас самите. Животът е прекалено кратък, за да губим време в сърдене, след като можем да се смеем! Не мислите ли? 

5. Живот в миналото 

Човешкият ум има способността да "неглижира" неприятните спомени и да изкарва на преден план хубавите. Много често, когато се намираме в дупка, ние си казваме: Ех, колко хубаво беше преди... Това е синдромът на т.нар. "изгубен рай". Опитайте се да гледате на миналото само като на урок, който вече сте научили. Истинският ви живот е "тук и сега". 

6. Бягате от трудностите

Когато излезете от зоната си на комфорт и пред вас има някакво изпитание, вие си "заравяте главата в пясъка, като щраус". Правейки се на слепи за проблемите си, вие не ги решавате, напротив, те се задълбочават. Да, напълно нормално е се чувствате неприятно, но приемането на съществуването на проблема е половината от неговото решение.

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?