Следвайте ни

Мария Бакалова не получи "Оскар", но я сравниха с Мерилин Монро ВИДЕО

Победителка в категорията е Юн Йо-Джонг за изпълнението си в "Минари"

viber icon

Мария Бакалова не получи статуетката за най-добра актриса в поддържаща роля. Победителката е Юн Йо-Джонг за участието си във филма „Минари”.

Южнокорейската актриса почти се свлече на колене, след като беше обявена за победител в тази категория от Брад Пит.

"Г-н Пит, най-накрая ми е приятно да се запознаем", каза тя, предизвиквайки смях сред аудиторията.

„Как мога да победя Глен Клоуз?“ добави тя.

Юн Йо-Джонг играе нечестиво любезна баба в сърцераздирателна история за южнокорейско семейство, което се премества да живее в Америка. Тя заяви, че актьорите наистина са се почувствали сякаш са едно семейство, докато са снимали филма. Това е първата корейска актриса, която получава "Оскар".

Въпреки, че не успя да се пребори за наградата, българката Мария Бакалова беше оприличена на Мерилин Монро от Брад Пит, който й предрече блестяща бъдеща филмова кариера.

Вижте пълния списък на носителите на Оскар по категории:

„Най-добър филм“


"Земя на номади" (Nomadland)

„Най-добър режисьор“

Клои Чжао за "Земя на номади" (Nomadland)


„Най-добра актриса“

Франсис Макдорманд за "Земя на номади" (Nomadland)

„Най-добър актьор“

Антъни Хопкинс за "Бащата" (The Father)

„Най-добра актриса в поддържаща роля“

Юн Ю-джун за "Минари" (Minari)

„Най-добър актьор в поддържаща роля“

Даниел Калуя за "Юда и черният месия" (Judas and the Black Messiah)

„Оригинален сценарий“

Емералд Фенъл за "Момиче с потенциал" (Promising Young Woman)

„Адаптиран сценарий“

Флориан Зелер и  Кристофър Хемптън за "Бащата" (The Father)

„Оригинална песен“

"Fight for You" на H.E.R. от "Юда и черният месия" (Judas and the Black Messiah)

„Оригинална музика“

Трент Резнър, Атикъс Рос и Джон Батист за "За душата" (Soul)

„Най-добър анимационен филм“

"За душата" (Soul)

„Най-добър чуждестранен филм“

"Още едно" (Another Round) на  датския режисьор Томас Винтерберг

„Операторско майсторство“

Ерик Месершмит за "Манк" (Mank)

„Монтаж“

"Без звуци в живота" (Sound of Metal)

„Визуални ефекти“

“Тенет” (Tenet)

„Сценография“

"Манк" (Mank)

„Звук“

"Без звуци в живота" (Sound of Metal)

„Костюми“

Ан Рот за "Ма Рейни: Майката на блуса" (Ma Rainey’s Black Bottom)

„Грим и прически“

"Ма Рейни: Майката на блуса" (Ma Rainey’s Black Bottom)

„Най-добър документален филм“

"Моят учител октоподът" (My Octopus Teacher)

„Късометражен игрален филм“

 "Двама далечни непознати" (Two Distant Strangers)

Номинации в категорията „Късометражен анимационен филм“

 "Ако нещо се случи, обичам те" (If Anything Happens I Love You')

Номинации в категорията „Късометражен документален филм“

"Колет" (Colette)

 

Още от категорията

Виж всички

Коментари (2)

Оскари

Оскари

26.04.2021 | 08:45

Браво Мария!!!!

Отговори
3 1
Да бе Да И всяка от Околомръсното с Устакяр

Да бе Да И всяка от Околомръсното с Устакяр

26.04.2021 | 07:22

Къде съ бута тоз пар ...цал чифутски Барала някакъв чифут за дреболийте му и айде за туй Чифутския Остакяр

Отговори
4 2

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ще гласувате ли на извънредните парламентарни избори през юли?