2374

Красива пловдивчанка на крачка от короната "Мис България", изпревари я състезателка по фехтовка

Сара Младенова от Шумен е новата Мис България 2021. Хубавицата е ученичка в СУ „Йоан Екзарх Български“ в родния град на Тодор Колев и национална състезателка по фехтовка. Титлата ѝ бе връчена от миналогодишната победителка - пловдивчанката Венцислава Тафкова. Трета в състезанието се класира бургазлийката Ина Мархолева. Тази година беше избрана и Мис България Интернешънъл, титлата е за мис Варна Стефани Карова.

Пловдивчанката Стела Гечева остана на второ място в конкурса "Мис България". Хубавицата заяви за "Марица", че е доволна от представянето си, въпреки че остана на крачка от короната. Красавицата е втора година студентка в Медицинския колеж със специалност "Медицинска козметика". Средното си образование е завършила в Математическата гимназия. Стела има приятел, с когото са заедно три години. Стела дефилира по модните подиуми вече пета година.

По традиция финалът на конкурса премина в три тура. За спечелването нa короната участваха 16 момичета, избрани от 16 български града.