Куркински и Виктор Калев в театрален маратон на Античния
3 суперпостановки за 3 дни на древната сцена в Пловдив
- 12:00, 16.08.2024
- 13:59, 16.08.2024
- 5985
- 1
Плеяда от звезди ще се изсипят на древната сцена на Античния театър в Пловдив. От днес до неделя включително публиката ще има възможността да се потопи изцяло в невероятен театрален маратон.
Старта тази вечер ще постави уникалният комик и имитатор Виктор Калев, който стана популярен като основна част от "Шоуто на Слави", а след това - с феноменалния си спектакъл "Грамофонът". Той идва в града под тепетата с грамофон в ръка, за да се раздаде на сто процента за зрителите с изтънчен хумор, песни и танци. И не става въпрос само за авторски концерт спектакъл, а за преживяване, което не трябва да се пропуска. Началото е от 20.30 часа.
В този автобиографичен концерт спектакъл зрителите ще бъдат заловени от интимната атмосфера и емоционалната сила на разказите от живота на самия актьор. Виктор Калев споделя с публиката своите преживявания, трудностите, надеждите и радостите, като на фона на популярни български песни създава истинско театрално шоу. Зрителите ще бъдат отнесени на пътешествие във времето, където ще се срещнат с моменти, оформили актьорската кариера и личността на Калев. "Грамофонът" е история за мечтите, упоритостта и сбъднатите надежди, които са вдъхновение за всеки, който си поставя цели и се стреми към тях. Този спектакъл е възможност публиката да бъде част от вълнуващото пътешествие на един голям български артист. Присъствието в "Грамофонът" е не само преживяване, но и почит към Виктор Калев и неговото изкуство. Самият спектакъл е пълното изразяване на любовта към театъра и към живота, като в продължение на повече от два часа актьорът изпълнява множество роли и пее песни на любими български изпълнители.
Виктор е роден в Златоград. През 1994 г. завършва ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ със специалност "Актьорско майсторство за драматичен театър" в класа на професор Здравко Митков. Първоначално работи в "Каналето". От 2004 г. до 2015 г. е в екипа на „Шоуто на Слави“. През 2017 г. е жури на „Като две капки вода“. През 2020 г. е гост-детектив в „Маскираният певец“, а през 2022 г. е жури в „Звездите в нас“.
Театралният маратон продължава в събота с друго актьорско бижу - неподражаемия Мариус Куркински. Той ще представи на Античния от 20.30 часа последния си моноспектакъл "Нашенец", изграден по произведения на големия български писател Димитър Чорбаджийски - Чудомир. На сцената Куркински пресъздава типичното за автора остроумие и виждания за живота и обществото, поднесени чрез забавни и трогателни истории. Какво би бил този свят на трудности, главоблъсканици, амбиции и тревоги, без животворния полъх на хумора! Много от Чудомировите разкази са изградени като диалог или монолог. Неслучайно тези герои носят прозвището "нашенци" - нещо близко, което е и наше, присъщо и на нас, разказват от екипа на Мариус Куркински. Продължителността на моноспектакъла, с който Мариус отбеляза 30 години на сцена, е близо два часа.
"Всичко започна, като си мислех, че съм Дон Жуан ("Дон Жуан", 1993). Скоро след това с много трепет изпълних песента на всички песни ("Песен на песните“,1993). Срещнах тайнствена дама, която ми помогна да стъпя на голямата сцена и да се запозная с многобройните зрители ("Дамата с кученцето“, 1996). И до днес не разбирам как съм събрал смелостта да пристъпя към Новия завет ("Евангелие по Матея“, 1997). Това ми помогна да намеря човека в себе си ("Самият човек“, 1999)! Сънувах, че съм се събудил ("Сънят“, 2001). Събудих се и претърпях сътресение ("Сътресение“, 2006)! От него научих много както за моите предци, така и за съвременната българска публика ("Български разкази“, 2010). По-късно проумях, че неусетно съм се превърнал в смешен човек, който отново сънува ("Сънят на смешния човек“, 2014). Окончателно достигнах до истината! Аз съм просто артист, заключен в театъра след края на поредното представление, и не мога да изляза в реалността ("Юбилей", 2015). Тогава на сцената кацна черното пиле и отново ме понесе на крилете на театъра ("Черното пиле“, 2016)! Играх, играх, играх и стигнах до ("Мариус 50“, 2019). Ще потърся причините в "Нашенец“!, коментира във връзка с юбилея си и последния си моноспектакъл Куркински.
Блестящият актьор е роден на 15 октомври 1969 г. в Нови пазар. 12-годишен, постъпва в детското театрално студио към Драматичен театър - Варна, а след това - в театър „Щурче“ на братя Райкови. Завършва "Актьорско майсторство за драматичен театър" в класа на професор Крикор Азарян и асистенти Тодор Колев и Елена Баева във ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 1993 г. и следва две години кинорежисура при проф. Георги Дюлгеров. Получавал е множество награди за актьорско и постановъчно майсторство. Негови спектакли са гастролирали с успех в чужбина.
Театралният маратон на Античния за седмицата ще затвори врати с постановката "Молба за напускане", която ще се играе в неделя от 21.00 часа. На сцената зрителите ще видят Руслан Мъйнов, Силвестър Силвестров, Филип Буков, Петьо Петков - Шайбата и много други. Режисьор е Богдан Петканин.
Постановката "Молба за напускане" е вдъхновена от абсурдните и същевременно реалистични аспекти на корпоративния живот. Представяйки един алтернативен свят, където работата е източник на радост и никой не съжалява за своите житейски избори, пиесата използва хумора, за да подчертае иронията и абсурдността на нашето ежедневие. В тази вселена хората работят с удоволствие, закъсняват с радост и остават извънредно, без да искат да напускат работното си място, а в края на деня дори и пицата е предмет на хумористично обсъждане. Съчетанието от искрен актьорски талант и стегната режисура прави "Молба за напускане" не просто театрален спектакъл, а истинско изживяване, което задълбочава възприятията ни за реалността и щастието в работната среда.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни
Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.