Кабаков отсвири Тотнъм без грешка

Пловдивският рефер Георги Кабаков спести червен картон на капитана на ЦСКА Чорбаджийски в Русе, но бе далеч по-строг четвъртфиналния реванш между Тотнъм и Порто в младежката Шамрионска лига. Португалците победиха с 2:0 шпорите и се класираха за полуфиналите на турнира. В добавеното време Кабаков не се поколеба и с втори жълт картон изгони дефанзивния халф на домакините Джордж Марш.

Оливър Скип от Тотнъм си вкара автогол в 30-ата минута, а крайното 0:2 оформи Сантяго Хавиер Вера десет минути по-късно. През тази година в елиминациите на младежката Шампионска лига се играе в един мач, а домакинството се определя с жребий. В друга четвъртфинална среща Барселона отстрани у дома Атлетико (Мадрид) също с 2:0.
Георги Кабаков се справи отлично с правосъдието на терена, а по тъча с байряците безгрешни бяха другият пловдивчанин в бригадата Мартин Маргаритов и бургазлията Диян Вълков.