СЗО разкри кога свършва пандемията от COVID-19
- 22.02.2021 | 09:30
- 22.02.2021 | 11:39
- Marica.bg
- 5375 прегледа
- 2 коментара
Свързани новини
Гърция реши как ще приема туристи през новия летен сезон
Бум на ваксинираните: 10 998 с първа доза, нито един нов случай в 13 области
Проф. Балтов: Ефектът от зелените коридори беше поразителен ВИДЕО
Пандемията от COVID-19 ще приключи през 2022 година, заяви регионалният директор на Световната здравна организация за Европа Ханс Клуге. И тази година коронавирусът ще доминира в дневния ред на обществото, но ще бъде по-управляем, предаде думите му БНТ.
Според Клуге най-лошото вече е минало, защото и лекари, и учени разполагат с информация.
Но предупреди, че гаранции как ще се развие пандемията не могат да бъдат дадени. Един от основните фактори за справянето с нея е ваксинирането, допълни регионалният директор на СЗО.
Поетапно започва облекчаване на мерките във Великобритания, учениците се връщат в клас в Германия, Испания започва масово тестване на учители.
В Гърция започват подготовка за летния туристически сезон - в страната ще се влиза с ваксинационен паспорт или отрицателен PCR тест.
Коментари (2)
-10
22.02.2021 | 11:43Някой вече разбра ли дали ако си вкасиниран можеш или не можеш да предаваш вируса? Щото какво ако имаш ваксинационен паспорт, но можеш да заразяваш?
Сами се издават
22.02.2021 | 10:10Те вече дори не се прикриват, а тъпаците все още не могат да се осъзнаят, че плана срещу тях е в пълна сила
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни