Волейболното Локо стъпи на криво в Русе

Волейболистите на Дунав (Русе) нанесоха първа загуба на ПСК Локомотив, като се наложиха с 3:1 (28:26, 25:19, 19:25, 25:21) в мач от шести кръг.

Така Дунав е на втората позиция във временното класиране с 11 точки (4 победи), Локо е първи с точка повече (4 успеха, 1 поражение).

Мачът започна с равностойна игра, след което домакините взеха преднина. Волейболистите от Пловдив се доближиха до съперника на няколко пъти, като дори изравниха. В ключовите моменти отборите се бориха за всяка точка и всяка топка, но в крайна сметка русенският тим спечели гейма при 28:26.

Волейболистите на Владимир Орлов поведоха във втората част, след което домакините успяха да наваксат изоставането си и да обърнат. Постепенно се оформи добра преднина и състезателите на Данаил Милушев излязоха напред с 2:0 гейма.

Третият гейм тръгна идентично, като пловдивчани запазиха доминацията си докрай и намалиха пасива си на 1:2 гейма.

Решителната четвърта част бе изцяло под диктовката на Дунав. Въпреки, че Локо намали дистанцията, русенци останаха стабилни. Тимът, воден от Данаил Милушев, записа триточков успех след 25:21 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Дейвид Кръстев с 28 точки (1 ас, 1 блокада), Леон Тончев приключи с 14 точки (2 аса). С 12 точки завърши Ангел Павлов (2 аса). За Локомотив Венцислав Георгиев приключи с 20 точки (1 ас, 1 блокада), Руслан Шевцов добави 13 точки (1 ас).

Следващият двубой за Дунав е на 9 декември (събота) - отложен от втори кръг - срещу Тетевен Волей. Локо пък среща Берое 2016 (Стара Загора)./bgvolleyball.com