Марица загря за Динамо с победа над Йешилюрт

Отборът на Марица (Пловдив) победи турския Йешилюрт (Истанбул) с 4:1 (25:22, 25:23, 25:15, 21:25, 15:11) във втората си контрола в Истанбул. Тази среща беше и генерална репетиция за шампиона на България преди гостуването в Русия на Динамо (Москва) в четвърти двубой от груповата фаза на Шампионска лига следващата седмица.

Марица спечели двубоя след 25:22, 25:23, 25:15, а двата отбора играха и допълнителни два гейма. Четвъртият беше спечелен с 25:21 от домакините, а тайбрекът с 15:11 от маричанки.

Александра Миланова и Десислава Николова станаха най-резултатни за шампионките и завършиха с по 11 точки. Кремена Каменова добави 9.

Вчера маричанки загубиха първата си контрола в Истанбул срещу Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) с 1:3 (21:25, 11:25, 25:21, 22:25).

След точно седмица на 23 януари, от 18:00 часа Марица гостува на руския шампион Динамо (Москва) в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят ще се проведе в московската зала Дворец спорта Динамо.