Марица четвърта поредна година без загуба в НВЛ

Марица завърши с трета поредна победа първия допълнителен турнир от НВЛ, който се проведе в зала Багира в Казанлък. В третата си среща от Група А маричанки победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) за 50 минути игра. Така Марица продължава да бъде без загуба в НВЛ вече повече от четири години, като тимът е непобеден в българското първенство през 2016, 2017, 2018 и 2019-а години. Серията на шампионките започна от 21 ноември 2015 при успеха като гост на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:0.

В началото двубоят започна точка за точка, но постепенно домакините от Казанлък Волей направиха преднина и при 12:9 за розите дойде техническото прекъсване. Маричанки направиха серия и поведоха в резултата с 14:13, което доведе до прекъсване за домакините. Момичетата на Владимир Орлов поведоха с 19:14 и затвориха гейма с 25:15 след успешна атака на Александра Миланова. Втората четвърт маричанки поведоха с 6:4, и не загубиха точка до техническото прекъсване – 12:4, преднината набъбна до 10 точки при 16:6. Пловдивчани затвориха втората част с 25:13 след грешка от сервис на Елина Стойчева. В началото на третия гейм Марица поведе с 5:1. При 12:7 за гостенките дойде техническото прекъсване. Двубоят завърши след грешка в атака на Кристина Йорданова – 25:16 и нов успех за маричанки.

Топреализатор на срещата стана Десислава Николова с 13 точки, следвана от Александра Миланова с 11. Кристина Йорданова беше най-резултатна за Казанлък волей с 10 точки.

Марица е лидер в НВЛ с десет победи от десет мача и продължава да бъде без загубен гейм.

Това беше последният мач на Марица в НВЛ за 2019-а година. Маричанки имат да изиграят още една среща до края на годината, в четвъртък от 16:00 б.в. Марица гостува на Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Следващият мач на шампионките в НВЛ е домакинство на Перун (Варна) на 25 януари, от 18:00 б.в. в зала Колодрума.