Хебър с рутинно 3:0 над Арда в Кърджали

69 минути бяха нужни на пазарджиклии да вземат 3-те точки от мача

Малко повече от 60 минути бяха нужни на носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър да запише 15-та си победа в Суперлигата.

В среща от 18-тия кръг на шампионата "тигрите" надиграха категорично като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20), като мачът се игра в зала "Арпезос" в родопския град.

Домакините започнаха силно в първата част, след което позволиха на съперника да поеме инициативата и да се откъсне с добра преднина.

В следващите две части двата тима бяха равностойни отначало, но отново пазарджиклии вземаха превес и в крайна сметка записаха чист успех, който бе факт за 69 минути.

Пазарджиклии заемат втората позиция в таблицата с 44 точки (15 успеха, 3 поражения) преди голямото дерби с в следващия кръг срещу Нефтохимик в Пазарджик.