Хебър излезе втори след обрат над Монтана

Пазарджиклии победиха с 3:1 северняците в зала "Васил Левски"

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) продължи победната си серия в Суперлигата за мъже.

Носителите на Купата и Суперкупата на България записаха 5-а поредна победа, след като обърнаха и се наложиха у дома над Монтана с 3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:23) в най-интересния мач от 5-тия кръг, игран пред пълната с фенове зала "Васил Левски".

По този начин "тигрите" от Пазарджик се изкачиха на второ място във временното класиране с 14 точки след 5 победи от 5 мача, с колкото е и шампионът Нефтохимик начело, но с 15 точки.

Загубилият изненадващо от Левски в София досегашен водач Добруджа остана трети.

Монтана започна по-добре в първия гейм и натрупа преднина от 14:8. Домакините от Хебър се опитаха да обърнат, но гостите бяха тези, които поведоха след 25:22. Втората част стартира отново с предимство за Монтана, но постепенно играчите на Атанас Петров взеха инициативата, направиха голяма разлика и изравниха геймовете след убедителното 25:17.

В третия гейм "тигрите" продължиха да контролират играта и поведоха след ново 25:17. В края на четвъртата част имаше лека интрига, след като домакините водеха с 22:20. Монтана изравни, но в крайна сметка Хебър спечели гейма след минималното 25:23, а с това и мача с 3:1.

Канадският диагонал Брадли Гънтър бе над всички за Хебър със страхотните 24 точки (3 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака) за победата. Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 73% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Монтана Радослав Попов (1 блок, 58% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) и полският диагонал Миколай Сърнецки (2 блока и 47% ефективност в атака) завършиха с по 16 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

В 6-тия кръг Хебър гостува на силния тим на Добруджа 07 (Добрич). Срещата е в петък (15 ноември) от 18,30 часа.

Хебър: Венцислав Рагин 8, Георги Братоев 3, Тодор Алексиев 2, Александър Ляфтов 14, Брадли Гънтър 24, Николай Къртев 5 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Александър Симеонов 6, Денис Чавдаров)