Невероятно: Новак Джокович аут от Олимпиадата след загуба от Зверев

Голямата мечта на световния №1 в тениса Новак Джокович се изпари. Сърбинът бе елиминиран на полуфиналите от Александър Зверев (Германия) с 6:1 3:6 1:6. Във финала на надпреварата Зверев ще се изправи срещу Карен Хачанов, който по-рано днес победи Пабло Кареньо Буста от Испания с 6-3, 6-3.

В първия сет Джокович бе напълно безкомпромисен, като даде на Зверев само един гейм и го проби два пъти.

Във втората част германецът започна постепенно да намира играта си. Първата точка за пробив бе за Зверев при резултат 0:1 за Джокович, но германецът не успя да се възползва от шанса. При 2:2 Джокович проби и поведе с 3:2, петият в световната ранглиста германец обаче отговори на пробива с пробив и изравни резултата. Зверев успя да вземе подаването на Джокович и в осмия гейм, а след това изравни сетовете, затваряйки частта с 6:3.

Третият сет започна ударно за 24-годишният Саша Зверев, който проби още първото подаване на 20-кратния победител в Шлема. Във втория гейм Джокович пропусна четири брейк пойнта, което позволи на германеца да поведе с 2:0, а след това отново да вземе подаването на Джокера както и да затвърди за 4:0. След това сърбинът успя да спечели първия си гейм в сета, но при втория си мач пойнт Саша Зверев сложи край на мечтата на Джокович за олимпийско злато.