Пиронкова с първа победа на трева след 4 години

Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира от сериите WTA 100+H в Нотингам (Великобритания). Спортист номер 1 на България постигна впечатляващ успех с 6:3, 6:7(13), 6:3 над втората в схемата Нао Хибино, която в момента е №84 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 24 минути.

Пловдивчанката проби за 3:1 в първия сет и успя да запази преднината си за 6:3. Пиронкова проби още в първия гейм на втората част, но допусна рибрейк за 2:2.

Българката стигна до нов пробив за 5:4 и сервира за спечелване на мача. За съжаление японката успя да отговори с пробив и да изравни. След това двете тенисистки си взеха подаванията и се стигна до тайбрек. В него Пиронкова изпусна седем мачбола и отстъпи с 13-15 точки.

Цветана проби първа за 4:2 в третата решителна част, но веднага допусна рибрейк.
Пиронкова отново проби за 5:3 и този път затвори срещата в своя полза.

Виктория Томова отпадна на старта на турнира. Томова отстъпи 3:6, 2:6 пред световната №115 Осеан Доден от Франция. Срещата продължи 56 минути.