Надал отвя неузнаваемо слаб Григор Димитров за 56 минути

Григор Димитров приключи участието си на турнира Мастърс в Монте Карло с много неприятна загуба от Рафаел Надал 1:6 1:6. Хасковлията оказа слаба съпротива на именития си противник, който приключи срещата само за 56 минути на централния корт в Княжеството. Димитров не стигна до нито една точка за пробив, а двойните му грешки бяха пет. Дори във втория сет Григор строши ракетата си, видимо ядосан от слабата си игра.

ПЪРВИ СЕТ

Мачът стартира със солидна игра на Рафа Надал, който спечели без никакъв проблем първото си подаване. Испанецът сервиса солидно, използва лекия вятър и поведе с 1:0. Димитров стартира с два добри сервиса своето подаване, но след това допусна две двойни грешки една след друга. Грешка от форхенд доведе и до първата точка за пробив пред Надал. А трета двойна грешка доведе нещата до пробив за Рафа. Надал продължи да бъде солиден при сервиса си и испанецът поведе с 3:0 гейма. За първите три гейма Димитров взе едва три точки, докато Рафа - 12. Григор продължи да бъде много колеблив. Надал стигна до нов шанс за пробим в четвъртия гейм. Григор го отрази с хубав сервис, но след това Димитров продължи да греши и логичното се случи - 4:0 за Надал. Испанецът не прояви милост към Григор и в следващото си подаване и пласира няколко страхотни сервиса, а Григор дори не мръдна. Всичко това доведе до 5:0 в полза на Рафа. Димитров най-сетне се концентрира и успя да вкара няколко добри подавания, която затрудниха Надал. Българинът все пак трябваше да потрепери, но промени нулата си на таблото след гейм на 30 точки. Матадора поведе с 30:0 при следващия гейм, при който Рафа сервираше. Надал обаче изравни до 30:30, а българинът опита да намести кордажа на ракетата си, подскачайки върху него. Но и това не помогна и Надал обърна гейма и с това спечели първия сет с 6:1 гейма.

ВТОРИ СЕТ

Вторият сет започна също така ужасяващо за Григор, както и първия. Българинът все така правеше непредизвикана грешка през разиграване. Надал поведе с 30:0 при сервиса на Димитров. Рафа стигна и до две точки за пробив и още при първата си възможност Димитров сбърка и Надал проби. Рафа продължи да играе без да блести и да остави Григор сам да сбърка. Това се случи и в следващия гейм, който испанецът спечели на 15 точки. Ужасът за Григор продължи. Рафа отново проби, а нервите на Димитров не издържаха и той удари с всичка сила ракетата си в земята, която се счупи. Но и това не промени нищо на корта. Григор продължи да бърка, а Надал продължи да бъде спокоен и да печели голям процент от точки. Димитров малко се успокои и след грешка на Рафа и ас спечели подаването си на 30 точки. Григор опита да заиграе по-агресивно при сервиса на Надал, но уви - не успя и Рафа стигна до 5:1. Димитров се предаде и в следващия гейм Надал стигна до три мачбола