Григор стартира с трудна победа в Антверп

Григор Димитров стартира с победа на турнира в Антверп. 29-годишният хасковлия  надви опитния испанец Пабло Андухар за 2 часа и 23 минути с 4:6, 6:3, 6:4.

Така при дебюта си в Белгия Гришо се класира на четвъртфиналите в надпреварата от сериите АТР 250, където е поставен под номер 4 и пропусна по право първия кръг.

Това бе пети мач между двамата и четвърти успех за българина срещу опитния състезател.

На 1/4-финалите Гришо ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Камерън Нори и Милош Раонич.

В първия сет битката бе равностойна и двамата си печелеха подаванията, но Андухар проби за 5:4 и след това си взе гейма, за да спечели и самия сет.

Във втория сет всичко се реши след пробив във втория гейм за Димитров, който българинът успя да задържи до самия край и така да прати мача в трети и решителен сет.

В него Гришо поведе с 4:1 след два пробива, но Андухар намеси сили да върне единия.

В осмия гейм на Григор му се наложи да спаси общо четири точки за пробив, но все пак с кански мъки си взе подаването за 5:3.

При 5:4 българинът си взе подаването и спечели самия мач.