Елица Костова с втора титла от UTR Pro Tennis в Пазарджик

Елица Костова спечели втора поредна титла на турнирите от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик.

Във финалната среща Костова победи с 6:1, 6:3 Дария Семенистая (Латвия).

В спор за петото място Денислава Глушкова се наложи над румънката Силвия-Мария Костаче със 7:6(4), 6:1.

В мач за деветата позиция Катерина Димитрова победи Габриела Михайлова 6:2, 6:1

Всеки един от турнирите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 долара, който се разпределя между всички участници в основната схема на съответния турнир. Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки срещу всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за разпределение на пето-осмо място и т.н.

Мачовете се играха на базата на Тенис клуб "Фаворит", град Пазарджик.

България е първата страна в Централна и Източна Европа, която получава правото да домакинства на тази надпревара. Тази верига състезания за мъже и жени се организира и ръководи от американската компания Universal Tennis LLC. Преди женските турнири България организира и два турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.