Внук на пловдивски спортен лекар с титла от киокошин

Петър Тарълов (Боец Пловдив) спечели индивидуалната награда "Най-висок боен дух!" на проведеното през уикенда състезание по киокошин в Шумен.

Възпитаникът на сенсей Александър Команов спечели първо място във възрастова група до 10 години. Успехът на младия Петър в спорта не е случаен. Малчуганът е внук на известния доктор Здравко Тарълов - бивш лекар на Ботев, Сокол Марково и Локомотив Пловдив. Баща му Петър в момента върти успешен бизнес в строителството, а преди беше помагащ рефер във футбола. Чичото на Петър - д-р Здравко Тарълов-младши наскоро спечели конкурс на ФИФА, който се проведе на стадион Уембли.

Състезанието в Шумен бе много успешно за пловдивския клуб. Освен титлата на Петър Тарълов, при десетгодишните бе завоювана още една титла. Евгени Куманов бе без конкуренция при 45-килограмовите.

Пламен Апостолов е шампион при 16-годишните, а Диана Харизанова спечели златото при момичетата до 12 г.

Владимир Христов остана на второ място при най-малките (до 8 г.) състезатели в турнира.