Пламена на сантиметър от злато в дългия скок на Балканиадата

Пламена Миткова спечели сребърен медал в скока на дължина от балканския шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала, който се проведе в "Асикс Арена" в София.

16-годишната състезателка от Локомотив Пловдив скочи в първия си опит 6.06 метра, което се оказа достатъчно за сребърен медал. Украинката Мария Хориелова се приземи в трети опит на сантиментър повече от Пламена - 6.07.

Припомняме, че атлетката на Ивайло Русенов е с най-добър резултат в света за сезона на девойки под 18 години - 6.21 м, постигнат на 16 януари отново в "Асикс Арена".

Пламена Чакърова (СКЛА Ботев) с покрит норматив за европейско

15-годишната състезателка на Ива Пранджева в СКЛА Ботев Пламена Чакърова се приземи в 4-ия си опит на 5.93 м, което и отреди пето място в крайното класиране в скока на дължина. Постижението е личен резултат и покрит норматив за европейско първенство за Чакърова.

В спринта на 60 метра Мартина Писачева (Локомотив Пловдив) постигна резултат 7.80 сек, който и отреди десето място. Победителка стана словенката Зала Истанич със 7.44 секунди.

Мартина има и 5 място от щафетата 4 по 400 м (Мартина Писачева, Светослава Павлова, Изабела Соколова, Христина Спасова) – 3:59.55 мин.

Участие в турнира взеха 230 спортисти от 16 страни, които членуват в Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ).

Със сребърен медал в надпреварата се окичи Георги Христов. Той финишира за 6.89 сек. И изостана с една десета от шампиона Бенямин Дуйко от Румъния. Трети завърши друг румънец - Силвиу Мунтеану.

В бягането на 3000 м при девойките Ясна Петрова пресече финала трета с време 9:56.95 мин.

Бронзов медал за България спечели и Димитър Ташев в надпреварата на троен скок при юношите. Ташев успя да постигне 15,20 м при четвъртия си опит, като само шест сантиметра го разделиха от второто място, което зае Нарек Срапонян (Армения). Шампион стана украйнецът Олександър Айко с 15,43 м. Третото бронзово отличие за нашата страна донесе щафетата ни на 4x400 м при юношите.

Класиране на българите:

2 място – Георги Христов – 60 м - 6.89 сек
2 място – Пламена Митова – скок дължина – 6.06 м

Ивайло Русенов, Пламена Миткова, Мартина Писачева и Николай Атанасов-Джоко от Локомотив Пловдив

3 място – Ясна Петрова – 3000 м – 9:56.95 мин
3 място – Димитър Ташев – троен скок - 15.20 м
3 място – 4х400 м Юноши (Тодор Тодоров, Илкер Раимов, Еркан Низам, Силян Пешев) – 3:22.10 мин
5 място - Тодор Петров - гюле - 16.99 м
5 място – 4х400 м Девойки (Мартина Писачева, Светослава Павлова, Изабела Соколова, Христина Спасова) – 3:59.55 мин
Александра Янева – троен скок – без успешен опит

Дори снегът не е пречка за Ива Пранджева и Пламена Чакърова по пътя нагоре към победите