Дубъл на 200 метра за Локомотив от Националното под 20 г.

Мартина Писачева и Венелин Камбуров спечелиха титлите в бягането на 200 метра от националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена” в София.

Състезателите на Николай Атанасов-Джоко бяха втори в късия спринт на 60 м в първия ден на първенството.

Писачева спечели финала на 200 м с 25.53 сек. Венеса Ханджийска (АК Джордан) се окичи със сребърния медал след време от 25.72 сек. Мила Димитрова (Енерджи Пловдив) финишира трета, както и на 60 м, с 25.91 сек.

Камбуров завоюва златото с резултат 22.50 сек. Вицешампионът на 400 м Тодор Тодоров (Академик София) спечели второ сребро, този път с 22.66 сек.

В тройния скок Пламена Миткова се класира на първо място с резултат 12.88 м. Шампионката на дълъг скок и и съотборничка на Миткова в Локомотив Пловдив - Петя Софийска, завърши четвърта с 11.91. Веднага след нея е Надежда Враждева от СКЛА Ботев, която записа в актива си 11.72 метра.

На троен скок при младежите 15-годишният Васил Русенов остана трети с 13.74 метра (негов личен резултат). Шампион е Димитър Ташев Слевин с 14.91.

Четири стотни не достигнаха на Пламена Тосева (Тракия 96 да спечели медал на 60 м пр. Пловдивчанката е с време 9.62, а бронзовата Илияна Йорданова - с 9,58. Първа е Изабела Соколова КЛАСА - 8.60.