Бронз на диск за Тракия 96 от Националното под 18 години

Венко Павлов (Тракия 96 Пловдив) спечели бронзов медал с резултат 38.76 метра на на Националния шампионат по хвърляния в Балчик започна във финала на диск за юноши под 18 години.

Общо 17 юноши метнаха 1.5-килограмовия уред над 30 метра. Победител е Владислав Димитров (Лудогорец – Разград), който в последния опит достигна до 45.73, а второ място е за Симеон Касъл (Супер спорт Варна), който бе бронзов медалист вчера и на чук, заслужи среброто с 44.34.

Анастасия Маткова (Супер спорт – Варна) спечели титлата при девойките, след като във втори опит постигна 36.12.

Шампинката на чук от предишния ден Жаклин Иванова (Вая 94 – Бургас) се опита да вземе втори златен медал и в последния си опит регистрира 35.02, а с което взе сребърния медал.

Ивелина Милкова (Дунав – Русе) е бронзова медалистка с 34.34.