2 титли и 9 медала за Пловдив от първия ден на националното до 18 г.

Радина Величкова (СКЛА Ботев Пловдив) е най-бързата при девойките под 18 г. Тя се наложи във финала на 60 м по време на националния шампионат в зала за възрастта в „Асикс Арена” в София.

Интересното е, че 14-годишната пловдивчанката победи с три години по-големите си съпернички. Величкова спря хронометъра на 7.84 сек във финалното бягане. Още в сериите на дисциплината тя даде най-добро време сред всички спринтьорки - 7.88 сек. Подгласнички на Радина станаха Василена Антонова (СКЛА Ивайло Младенов) - 7.91 сек, и Александра Коларова (Локомотив-Пловдив) - 7.99 сек. Антонова беше също втора преди година на шампионата.

Шампионското място при юношите под 18 г. спечели Христо Илиев (АСКЛА Сливен) - 7.04 сек, също дал заявка за титлата още от пресявките със 7.08 сек. Мартин Димитров (Локомотив-Пловдив) запази вицешампионското място от миналата година със 7.15 сек. Бронза завоюва Георги Ценев (КЛАСА) - 7.15 сек.

15-годишният Васил Русенов (Локомотив Пловдив) спечели сребърен медал на скок дължина с 6.48м. Победител е Божидар Саръбоюков (Харманли) с 6.97.

Също втори, но в овчарския скок остана Юлиян Минчев (Тракия 96) с 470 см. Шампион е Виктор Ценков (Бургас 98) - 390.