Втори Ботев клекна пред Локо Пд за една седмица

Локомотив Пловдив удари Ботев Враца с 1:0 на стадиона в града под Околчица. Седмица след успеха с 6:0 в градското дерби с Ботев, селекцията на Александър Тунчев  победи и втория тим в Първа лига с това име, като овтор на гола бе Георги Минчев. Таранът от Русе засече с глава центриране на Димитър Илиев.

Валери Домовчийски изпусна да изравни от дузпа в 84-ата минута, пращайки топката над гредата. Нарушението бе на гомис срещу Даниел Генов.

Най-интересното от мача:

Домакините имаха претенции за дузпа в 7-ата минута, когато Мартин Костадинов падна за дузпа при шпагат на Карагерен. Никола Попов даде знак играта да продължи.

23 минута - Георги Минчев изскочи зад защитата на Ботев, забави се и след това падна в наказателното поле. Нито дузпа, нито жълт картон.

ГОООООЛ ЗА ЛОКО! 27 минута: Георги Минчев се извиси фронтално и стреля мощно с глава за 0:1. Отлично центриране на Димитър Илиев отдясно.

Четири минути по-късно ново неразбирателство в защитата на Ботев. Топката беше спряна от Костов на голлинията. Н'Диайе за малко да си отбележи глупав автогол.

Дузпа за Ботев Враца в 84-ата минута. Гомис изблъска Даниел генов в наказателното поле. Валери Домовчийски се нагърби с изпълнението, но прати топката над напречната греда.

Ботев Враца - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Георги Минчев 27

Ботев Враца: 33. Костов, 24. Ндиайе, 81. Зехиров, 37. Керчев, 9. Генов, 6. Гаджев, 18. Ил. Миланов, 77. Костадинов, 10. Атанасов, 88. Том, 28. Златински.

Локомотив Пловдив: 77. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 15. Илич, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 14. Илиев, 19. Минчев.