В контрола: Хебър удари с 1:0 Левски на "Герена"

Хебър победи Левски като гост с 1:0 в контролен мач, който завърши преди минути на стадион "Георги Аспарухов". Тодор Чаворски вкара от дузпа в 45-та минута единствения гол в мача.

Началото на проверката не беше особено заредено с положения. Първият шанс беше за Хебър, след като Тото Чаворски пропусна сам срещу Николай Михайлов.

В 17-та минута Мартин Петков беше изведен сам срещу Александър Любенов, но също пропусна чисто положение.

В следващите минути борбата надделяваше над футболните достойнства на терена.

В 39-та минута Ивайло Найденов напредна отдясно и реши да завърши сам атаката, нацелвайки дясната греда на вратата на пазарджиклии. Две минути по-късно шут на Марин Петков беше избит в корнер.

В последната минута на първата част Ивайло Найденов извърши нарушение в собственото си наказателното поле, а Чаворски не сбърка от бялата точка, за да направи резултата 1:0.

През втората част бяха извършени редица промени в състава на домакини и гости, след които темпото на двубоя спадна допълнително. За Хебър в игра се появих аи петима юноши.

Най-близо до гол "сините" бяха в 74-та минута, когато след добре изпълнен пряк свободен удар Марин Петков се размина с изравняването.

Като цяло след почивката опасностите и пред двете врати бяха рядкост.

Левски: Михайлов, Петков, Найденов, Църовски, Славчев, Александров, Стоянов, Марин Петков, Мартин Петков, Божинов, Стивън Петков(12. Кръстев, 15. Василев, 19. Бари, 45. И. Димитров, 31. Илиев, 27. Митков)

Хебър: Любенов, Т. Папазов, Дичев, Тонев, Хаджиев, Каракашев, Лазаров, Игнатов, Маневски, Търтов, Чаворски(Дебърлиев, Йовчев(ю), Ташалов(ю), Ст. Папазов, Кадьов(ю), Тисовски(ю), Сотиров(ю), Хамдиев, Ж. Петков,  Лима, Янков)