След мъките на Лаута Тотнъм вкара 5 на Саутхемптън ВИДЕО

Тотнъм постигна втора поредна победа през седмицата, дошла след обрат в резултата. След като преди няколко дни селекцията на Жозе Моуриньо много трудно надделя над Локомотив (Пловдив), след като изоставаше, сега "шпорите" разпиляха с 5:2 Саутх​емптън, въпреки че отново в един момент бяха в ролята на губещи. "Светците" изиграха силно първо полувреме и Дани Ингс откри резултата в 32-рата минута.

След това обаче Хюн-Мин Сон и Хари Кейн се разиграха и унищожиха своя съперник. Южнокореецът отбеляза четири гола, а английският национал направи четири асистенции. Кейн успя и да се разпише в 82-рата минута, а Дани Ингс оформи крайния резултат в 90-ата, след като бе точен от дузпа. Така Тотнъм записа първа победа в Премиър лийг през този сезон, докато за Саутхемптън това бе второ поредно поражение.

Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо направи три промени в сравнение със състава, който през седмицата започна срещу Локомотив (Пловдив). Танги Ндомбеле, отбелязал победния гол на "Лаута", започна като титуляр. Хари Уинкс и Лукас Моура също стартираха. Деле Али отново остана извън групата.