Шоколаров вкара 2 и изпорти дузпа при успеха на Ботев с 2:1 над Етър

Ботев победи Етър с 2:1 в контрола помежду им, играна при закрити врата на базата в Коматево.

На трибуните, отново както срещу Гигант Съединение, са новият собственик Антон Зингаревич със свитата си и собственикът на ПИМК Илиян Филипов.

Мача от трибуните наблюдават и новите попълнения на жълто-черните:

Иначе,

Иначе Славчо Шоколаров вкара за 1:0 в 6-ата минута. След бързо открадната топка в половината на Етър Шоколаров проби отдясно, финтира елегантно, като прекара през крачола топката на защитник в лилаво и я мушна в далечния ъгъл по земя в мрежата на Христо Иванов.

Болярите стигнаха до изравняване в 13-ата минута. След центриране от пряксвободен удар топката отиде в ляво от вратата на Янко Георгиев, футболист на Етър центрира слабо и след след неразбирателство в защитата на Ботев топкатя бе засечена с глава от Даниел Младенов за 1:1. Останаха съмнения за засада при гола на гостите.

Атанас Чернев влиза на мястото на получилия контузия Виктор Генев в 16-ата минута.

Край на първото полувреме - 1:1

Начало на второто полувреме.

Смяна в Ботев. Вместо Янко Георгиев, на вратата е Георги Аргилашки. В 56-ата Станислав Маламов заменя Иван Василев.  Кристиян Добрев заменя Мите Цикарски.

63 минута. Ботев повежда отново в резултата след втори техничен гол на Шоколаров. След пряк свободен удар Шоколаров насочи топката към близкия ъгъл по земя и изненада стража на Етър за 2:1.

84 мшинута. Мите Цикарски отстъпи мястото си на Габриел Земярски

85 минута. Станислав Работов излиза, вместо него Димитър Пройчев.

Шоколаров пропусна да ознаменува добрата си игра с хеттрик. В 86-ата минута бе отсъдена дузпа за Ботев. Маламов навлезе в наказателното поле и бе спънат от защитник на Етър. Зад топката застана Шоколаров, който би силно в долния ляв ъгъл, но вратарят на Етър усети ъгъла му и успя да парира удара

БОТЕВ: 1 Янко Георгиев, 28 Филип  Филипов, 4 Виктор Генев, 25 Станислав Работов, 26 Мите Цикарски, 18 Бисер Бонев, 24 Кевин Янсон, 27 Иван Василев, 88 Славчо Шоколаров, 22 Реда Рабей, 9 Атанас Илиев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 72 Марк Едур, 26. Мариян Иванов,81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20.Яни Пехливанов,11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44.Божидар Кацаров