Сензация в Германия: Байерн изхвърлен за Купата от втородивизионен тим ВИДЕО

Огромна сензация сътвори втородивизионния Холщайн Кийл, след като изхвърли в турнира за Купата на Германия носителят на трофея и шампион на страната Байерн (Мюнхен) още на 1/16-финала на надпреварата. Считаният за аутсайдер тим отстрани баварския колос след изпълнение на дузпи.

В редовното време двата тима не излъчиха победител и направиха 2:2, след като домакините изравниха късно в добавеното време на мача. Серж Гнабри откри резултата за баварците в 14-ата минута, но Фин Бартелс изравни в 37-ата. Лерой Сане отново изведе мюнхенци напред в 48-ата минута, но в 5-ата минута на добавеното време Хауке Вал вкара за 2:2 и прати мача в продължения.

Там голове не паднаха, а при дузпите домакините бяха безгрешни и реализираха всичките си изстрели, докато Марк Рока пропусна 6-ата дузпа за Байерн и това се оказа решаващо. Любопитното е, че гостите играха със специални екипи, изработени от Фарел Уилямс, но те не им донесоха успех.