Розите убодоха Марица пет пъти, Черноморец поведе на Югоизток

След 22 мача без загуба Марица прекъсна серията си с поражението с 5:1 като гост на Розова долина в Казанлък. За отбелязване е, че жълто-сините спечелиха мача в Пловдив през есента със 7:0. Срещата започна с бърз гол за домакините - още във 2-та минута Венци Иванов даде преднина на своя тим. В 29-та минута Петър Шопов напредна по фланга и намери отлично Александър Праматаров в наказателното поле, който изравни резултата.

Минута преди почивката Ахмед Сюнетчиев вкара директно от корнер с помощта на вятъра за 2:1.

"Жълто-сините" така и не намираха път към вратата на домакините, които продължиха да атакуват масирано. Пламен Колев от воле в 54-та минута и Венци Иванов в 60-та бяха точни и доведоха резултата до 4:1. В продължението на мача Данаил Иванов се възползва от разредената отбрана на Марица и реализира за 5:1.

След този кръг Марица заема второ място със 71 точки, колкото има и третия Загорец. Първи излезе Черноморец, който има в актива си 72. В сряда, 12 май, Марица е домакин на Несебър в мач от междинния 31-ви кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Георги Иванов), Николай Парнаров, Христо Янчев - капитан, Милен Танчев (Теодор Фърков), Мартин Анастасов (Сами Мехмедов), Олджай Алиев, Петър Шопов (Петър Печенков), Александър Праматаров (Георги Георгиев). Резерви: Алекс Манов, Борислав Дончев

7 май 2021 г., петък, 18:00 ч / XXX кръг:
Карнобат (Карнобат) - Атлетик (Куклен)                             1:0
8 май 2021 г., събота, 18:00 ч / XXX кръг:
Розова долина (Казанлък) - Марица 1921 (Пловдив)          5:1
Спартак 1947 (Пловдив) - Верея (Стара Загора)                  3:0
Загорец (Нова Загора) - Борислав 2009 (Първомай)           3:0
Димитровград 1947 (Дмгр) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)         1:0