Победа с 2:4! Хебър удари тежко Етър във Велико Търново

Хебър победи с категоричното 4:2 като гост Етър(Велко Търново) и му нанесе тежък удар по амбициите за бързо завръщане в Първа футболна лига. Два гола за успеха на пазарджиклии в старата столица наниза капитанът Евгени Игнатов - Бамзе, а по един добавиха Живко Петков и Тодор Чаворски. За домакините се разписаха Кольо Станев и Мартин Петков. Успехът за хебърци бе първи на стадион "Ивайло" от 2006-та година насам. С 3-те точки от мача Хебър се изравни с втория във временното подреждане Миньор(Перник).

Двата тима започнаха срещата активно. В 9-та минута Етър стигна ъглов удар, след който Ловре Кнежевич не успя да пласира достатъчно силен шут към вратата на Хебър.

В 18-та минута Даниел Младенов пропусна най-чистото положение за домакините през първата част. В 25-та минута Емануил Манев опита удар по диагонала, но не уцели вратата.

Хебър удари противника си в 33-та минута.  След многоходова атака Октай Хамдиев намери на добра позиция Евгени Игнатов, който промуши топката зад Анатоли Господинов за 0:1.

Пазарджиклии пратиха Етър в нокадаун само 6 минути по-късно. Отново след пас на Хамдиев Евгени Игнатов успя да разстреля Господинов за втори път, със страхотен удар от средна дистация - 0:2!. Веднага след гола Бамзе поздрави бременната си приятелка като "глътна" една от резервните топки.

Втората част предложи още повече емоции на публиката.

В 47-та минута Даниел Младенов опита удара си отдалеч, но Петър Деберлиев се намеси отлично, за да избие в корнер. В 53-та минута Живко Петков завърши поредна превъзходна атака на Хебър. Емануил Манев бе изведен на чиста позиция, но ударът му срещна гредата, а при добавката Петков бе безпощаден за 0:3!

Комфортния аванс от 3 гола успкои хебърци повече от необходимото и притъпи сетивата им. От това се възползваха домакините.

В 59-та минута Кольо Станев засече от воле за 1:3. Интригата обаче стана още по-сериозна в 67-та минита, когато Мартин Петков успя да се възползва от недоразумение в защитата на Хебър, за да отбележи за 2:3. Попадението окрили домакините, които за 15 минути взеха инициативата. Точка на амбициите им сложи влезлия на смяна Тодор Чаворски, който в 83-та минута отказа окончателно "болярите" с нов гол за крайното 2:4!

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Вълчинов, Радослав Терзиев, Мартин Михайлов, Георги Търтов, Олег Димитров, Ангел Бастунов, Евгени Игнатов(к), Октай Хамдиев, Емануил Манев, Живко Петков(Ивайло Михайлов, Тодор Чаворски, Георги Каракашев, Жак Пехливанов, Стойчо Папазов)