Фантастичен Пиргов прати Евро Локомотив напред в Лига на конференциите!

Локомотив Пловдив го направи отново! Черно-белите преживяха поредна луда европейска нощ и се класираха за третия квалификационен кръг на Лига на конференциите след драматична победа с дузпи 3:2 (1:0 за домакините в редовното време и продълженията) над Словачко. Герой отново бе вратарят Илко Пиргов, който отрази три удара от бялата точка. Чехите заличиха преднината на железничарите от двубоя на Лаута още през първото полувреме. Пловдивчани обаче успяха да докарат срещата до дузпи, където големият майстор Пиргов показа, че няма равен. В следващия кръг възпитаниците на Александър Тунчев ще се изправят срещу датския гранд ФК Копенхаген, който елиминира Торпедо Белаз-Жодино от Беларус след 5:0 в реванша тази вечер и 4:1 в първата среща преди седмица.

В началните минути на реванша домакините имаха лек превес. В 13-ата беше първата ситуация пред вратата на Локомотив. Даничек засече с глава центрирана топка, която Илко Пиргов спаси. Веднага след това последва удар на Лукас Салинас, който не затрудни Филип Нгуйен.

В 21-ата минута Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Словачко, но Кристиан Гомис и Артун Крачун се разминаха с топката.

Чешкият тим поведе в 26-ата минута, когато домакините се възползваха от грешка в изнасянето на топката от защитниците на "черно-белите", Марек Хавлик получи вляво на атаката и видя включването на Властимил Даничек, който с мощен изстрел прониза Пиргов - 1:0.

Най-запомнящото се до почивката се случи в края на полувремето, когато Калабишка получи подаване в наказателното поле на Локомотив, шутира към близкия ъгъл, българският вратар обаче внимаваше и изби в ъглов удар.

И през второто полувреме чехите доминираха. Пред Илко Пиргов имаше доста ситуации, докато "смърфовете" разчитаха основно на контраатаки. В началото Лукаш Садилек стреля опасно към вратата на Локомотив, Пиргов плонжира към долния десен ъгъл, за да избие в ъглов удар. Натискът на домакините се засили още повече в следващите минути. В 64-ата Словачко имаше отличен шанс. Късметът обаче покри пловдивчани. Станислав Хофман се извиси в наказателното поле след центриране от корнер, засече топката с глава отблизо, но право в обсега на Пиргов и до нов гол не се стигна.

В 66-ата минута и Нгуйен трябваше да се намесва. Умарбаев центрира, а Димитър Илиев засече с глава. Ударът беше коварен и насочен точно до гредата, но вратарят на Словачко демонстрира класа и спаси. Малко след това Локомотив можеше да инкасира гол, ако не беше страхотната намеса на Кристиан Гомис. След рикошет топката падна точно пред Юречка и то фронтално срещу Пиргов. Гомис обаче направи прекрасен шпагат и попречи на нападателя да се разпише.

В 70-ата минута Петржела направи пропуск за домакините. В края "смърфовете" също имаха шансове. В 88-ата минута Димитър Илиев се справи с Кадлец, но загуби равновесие. Докато падаше на тревата, Илиев продължи към Бирсент Карагарен. Крилото на Локомотив прати топката във вратата, но още преди да отбележи страничният съдия бе вдигнал флага си за засада. Отсъждането бе доста спорно.

В добавеното време Димитър Илиев изведе Георги Минчев в коридор. Нападателят набра скорост, откри си ъгъл и стреля. Стражът Филип Нгуен обаче внимаваше и отрази удара. Така срещата влезе в продължения, в които Словачко и Локомотив да решат спора помежду си.

В 97-ата минута Даниел Холзер и Хавлик разиграха добре в наказателното поле. Първият получи шанс да пробва късмета си с удар в близкия ъгъл, но Илко Пиргов отново показа добра концентрация. След минута Локомотив отново вкара гол, този път чрез Георги Минчев, но и тук попадението не беше зачетено заради засада.

В 112-ата минута Петър Витанов отне топката от защитник на дъгата на наказателното поле. Последва удар от халфа, който беше слаб и не затрудни Нгуен.

СЛОВАЧКО - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:0 в ред. време и след продължения
1:0 Властимил Даничек (26)
(в първата среща: 0:1)

2:3 - Карагарен реализира и праща Локомотив в третия предварителен кръг на Лига на конференциите.
2:2 - Кадлец реализира.
1:2 - Емил Янчев пропуска.

1:2 - Юречка реализира.
0:2 - Конър Руан реализира!
0:1 - Илко Пиргов спаси дузпата!
0:1 - Салинас пропусна.
0:1 - Илко Пиргов спаси дузпата на Холзер!
0:1 - Димитър Илиев реализира!
0:0 - Илко Пиргов спаси дузпата на Даничек!
КРАЙ НА ПРОДЪЛЖЕНИЯТА. КРАЙНИЯТ ПОБЕДИТЕЛ ЩЕ БЪДЕ ОПРЕДЕЛЕН СЛЕД ДУЗПИ!

112- Удар на Петър Витанов от дистанция, Нгуейн улови топката.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ
104 - Смяна в Локомотив. Александър Иванов влиза вместо Минчев.
98 - Минчев за втори път вкара топката във вратата на Словачко, но отново не бе зачетен гол, заради маркирана засада.
91 - Смяна в Локомотив. Алексей Биков влиза вместо Петрович.
НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! ЩЕ СЕ ИГРАЯТ 2 ПРОДЪЛЖЕНИЯ ПО 15 МИНУТИ.
90 + 3 - Сантиметри не стигнаха на Минчев да засече във вратата страхотно центриране на Карагарен.
90 + 2 - Най-добрият шанс за Локо в мача бе пропуснат от Георги Минчев. Нападателят нахлу в пеналта на домакините, но вратарят Нгуен успя да парира удара му.
88 - Карагарен вкара топката във вратата на Словачко. Гол обаче не бе зачетен, заради маркирана засада. Отсъждането на английската бригада е доста спорно.
75 - Гомис с глава ликвидира голова опасност пред Пиргов.
73 - Жълт картон за Конър Руан.
69 - Първа смяна в Локо. Емил Янчев влезе вместо Умарбаев.
66 - Първо положение за Локо. Димитър Илиев с глава прати топката в долния ляв ъгъл, но вратарят Нгуен успя да избие в корнер.
64 - Пиргов спаси удар на Хофман.
47 - Блестящо спасяване на Пиргов след удар на Властилек.
46 - Без смени в двата отбора.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 - Добавеното време е 2 минути
33 - Феновете на Словачко запяха "УЕФА, мафия!", след като треньорът Мартин Шведик реагира бурно на решение на съдията Андрю Мадли. Британецът го санкционира с жълт картон.
26 - ГОООЛ! Грешка в центъра доведе до контра на Словачко, Салинас не успя да покрие Даничек и с мощен удар той откри.

14 - Слаб удар с глава на Даничек, Пиргов без проблем лови. Първи удар в очертанията на вратите.
3 - Жълт картон за Хавлик за задържане на Димитър Илиев.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Две промени в стартовия състав за реванша срещу Словачко направи старши треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев в сравнение на единадесеторката, с която излезе на Лаута преди седмица. Двубоят е от 20 часа на стадион Мирослав Валенти в градчето Ухерске Храдище.

Милош Петрович ще започне като титуляр в защитната тройка вместо Алексей Биков. Бирсент Карагарен пък се завръща като десен халф-бек вместо Николай Николаев.

Словачко (4-3-3): 1. Филип Нгуйен – 23. Петър Райберк, 6. Станислав Хофман, 3. Михал Кадлец (К), 19. Ян Калабишка - - 18. Лукаш Садилек, 28. Властимил Даничек, 20. Марек Хавлик - 11. Милан Петржела, 22. Реджино Сисилия, 10. Ян Навратил

Резерви: 91. Павол Байза, 31. Иржи Борек, 7. Даниел Холцер, 8. Даниел Маречек, 9. Филип Вечета, 13. Михал Кохут, 14. Йозеф Дивишек, 15. Вацлав Юречка, 16. Патрик Шимко, 27. Михал Томич, 29. Марко Мердович

Треньор: Мартин Шведик

Локомотив Пд (3-5-2): 1. Илко Пиргов – 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович – 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан – 14. Димитър Илиев (К), 10. Георги Минчев

Резерви: 71. Лукас Редер, 2. Олекси Биков, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 19. Александър Иванов, 28.Айвън Ангелов, 44. Николай Николаев

Треньор: Александър Тунчев