61

Локо не спира с рекордите: Осма поредна победа и отново на върха!

Локомотив удари Етър с 1:0 за осмата си поредна победа в А група. Черно-белите продължиха с рекордите по поредни успехи. Тимът на Александър Томаш спечели трите точки пред около 2000 свои привърженици благодарение на виртуозно изпълнение на Евандро дълбоко в добавеното време на първата част.

С победата "железничарите" вече имат 25 точки и остават лидер в класирането. "Виолетовите" останаха на 15-ата позиция със само четири точки от началото на кампанията.

Непосредствено преди началото на срещата наставникът на пловдивчани Александър Томаш бе принуден да смени контузилия се Ангел Лясков с Оливер Камдем, за когото това бе официален дебют. Първи мач с черно-бялата фланелка бе и за влезлият в продължението на втората част Ивайло Иванов, който бе привлечен от Янтра.

Първата опасност в двубоя бе пред вратата на гостите. В 5-ата минута Кольо Станев бе изпуснат в пеналта, но ударът му мина встрани от вратата.

Черно-белите отвърнаха с опасна атака в 8-ата минута, когато Джовани стреля от 20 метра, но вратарят Мартин Величков спаси.

Страхотен пропуск на Христо Иванов в 18-ата минута. Бабакар Дион поднесе топката на Иванов на около 5 метра от вратата, но той би в тялото на защитник.

Още един невероятен пропуск на Локо. Димитър Илиев в 20-ата минута излезе сам срещу Величков. Капитанът на черно-белите предпочете да играе технично и прехвърли вратаря, но топката излезе в аут.

В 27-ата минута реферът Ивайло Ненков изгони с директен червен картон капитана на Етър Мариан Иванов, който спъна откъсващия се сам срещу Величков нападател на Локо Георги Минчев. Първоначално Ненков показа жълт картон на Иванов, но бе извикан на ВАР и промени решението си.
Страхотен шут от фаул на Минчев мина на сантиметри от рамката на Величков в 29-ата минута.

В първата минута на добавеното време Христо Иванов пострада при сблъсък с вратаря Величков и бе заменен от Лео Сена. Иванов бе ударен в главата и бе откаран с линейка в болницата.

ГОООЛ! Евандро с уникален шут с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Величков. Преди това Джовани пусна пас към Димитър Илиев в пеналта, който виртуозно с пета подаде към Евандро и бразилецът вкара за 0:1.
В 56-ата минута Бабакар Дион прати топката в мрежата на Величков, но гол не бе зачетен, заради маркирана засада на Евандро.
В ответната атака Динко Хоркаш успя да спаси опасен удар с глава на бившия играч на Локо Валери Христов.

В 72-ата минута Бабакар Дион вкара топката във вратата на Етър, но гол не бе зачетен, заради засада.

Джовани имаше възможност да удвои, но топката се отби в десния дирек на Величков в 74-ата минута.

В 87-ата минута Бабакар Дион и Георги Минчев си попречиха като излязоха сами срещу Величков. Минчев стреля над вратата.

Етър - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 45+7' - Евандро

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов (85' - 10. Ловре Кнежевич), 26. Мариян Иванов (К), 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 38. Владислав Найденов (76' - 70. Димо Бакалов), 9. Мартин Тошев (85' - 14. Ивайло Димитров), 28. Николай Янков (28' - 4. Георги Александров)

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 77. Мартин Николов, 19. Хавиер Бетегон, 24. Шахредин Букхолда, 19. Хавиер Леон

Треньор: Емануел Луканов

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 2. Оливер Камдем, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 6. Христо Иванов (45'+ 4 - 99. Леонардо Сена), 21. Евандро (83' - 17. Алфа Конте), 10. Джовани Бариани (90+2' - 33. Георги Каракашев), 7. Бабакар Дион (90+2' - 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев (90+2' - 22. Ивайло Иванов), 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 2. Махир Шерифов, 4. Мартин Паскалев

Треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Оливер Камдем, Ефе Али, Янко Ангелов, Мартин Тошев, Кольо Станев

Червен картон: Мариян Иванов

Съдия: Ивайло Ненков

Стадион: "Ивайло"