Арда на Белия удари Ботев на Лаута ВИДЕО

Ботев загуби с 0:1 гостуването си на Арда на Лаута след гол на Радослав Василев в 81-ата минута и отменено редовно попадение за канарчетата през първата част. Това бе първи успех на бившия наставник на жълто-черните Николай Киров начело на кърджалии, които не познаваха вкуса на победата от миналата година. С нея те изместиха днешния си съперник от първото място в група Б на втората осмица. Канарчетата не бяха губили на стадиона на градския съперник Локомотив от ноември 2016 година.

Ботев имаше своите шансове като удари две греди и вкара едно редовно попадение, което бе отменено заради несъществуваща засада.

Николай Киров определено изненада своя бивш тим с тактическа постройка 3-5-2, което даде резултат и началните минути бяха за „сините“.

В 11-ата нападателят им Спас Делев опита да изведе своя колега в атака Радослав Василев, ала той не успя да засече прострелното му центриране. То обаче се превърна в коварен за вратаря удар. Янко Георгиев внимаваше и спаси, като до 15-ата минута играчите на Арда нанесоха още 4 изстрела, макар и неточни.

Първата чиста голова възможност за Ботев пък дойде в 25-ата минута, когато Милен Стоев изби топката точно преди Тодор Неделев да я засече с глава отблизо.

След последвалия корнер „канарчетата“ вкараха редовен гол, който обаче не бе зачетен заради засада. Капитанът Лъчезар Балтанов, играл днес за последен път преди в петък да се подложи на операция, се разписа с глава от въздуха, след като Станислав Шопов нацели горната греда.

Попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада, а в 33-ата минута и Арда удари греда, след хубав шут на Спас Делев извън наказателното поле. Нападателят нямаше късмет, докато при добавката Радо Василев бе в положение на засада.

В крайна сметка почивката приключи при нулево равенство. Малко след началото на второто полувреме Спас Делев бе намерен в наказателното поле, където обаче беше добре затворен, а впоследствие Иван Коконов не сполучи при добавката.

Ботев отговори с далечен изстрел на Тодор Неделев в 56-ата минута, който не затрудни вратаря Месут Юсуф. Не след дълго звездата на пловдивчани отново показа класата си с мощен изстрел от над 20 метра, ала топката за втори път се отби от напречната греда на Арда и не влезе в мрежата.

Кърджалийци нанесоха своя решителен удар в 81-ата минута, когато Радослав Василев изпревари вратаря на Ботев и откри резултата – 1:0, а с това донесе и успеха на Арда.

Благодарение на него „сините“ изместиха Ботев Пловдив от първото място в групата и вече имат с точка повече от опонента. В последния кръг от потока Арда гостува във Враца на Ботев, докато „жълто-черните“ приемат Дунав.

Припомняме, че първенецът в групата ще се размине с Черно море по пътя към седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа, а останалият втори ще играе с варненци.

КРАЙ НА МАЧА

90 + 1 - Спас Делев се полакоми и стреля в аут вместо да подаде на останалия сам в пеналта Коконов.

81 - ГОООЛ! Радослав Василев откри, след като изпревари на първа греда вратаря Георгиев. След късо изпълнение на ъглов удар Светослав Ковачев намери Василев в пеналта, който мушна топката под плонжа на Янко Георгиев.
71 - Вратарят Юсуф с плонж спря прострелно центриране на Бурбано.
70 - Коконов от малкия пеналт би сватбарски и не уцели вратата на Георгиев.
67 - Великолепен шут от 35 метра на Неделев разтресе гредата.
56 - Далечен шут на Неделев бе спасен от вратаря Юсуф.
50 - Арда пропусна златен шанс. Коконов не успя да уцели опразнената от Георгиев врата.
48 - Янко Георгиев спаси далечен шут на Василев.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

33 - Спас Делев с топовен шут разтресе левия дирек зад Георгиев.
27 - Реферът Станислав Тодоров не зачете гол за Ботев, заради маркирана засада на Балтанов, който обаче не беше в такава. Преди това Станислав Шопов със страхотен удар нацели гредата.

20 - Опасен шут на Руменов мина на сантиметри от десния дирек на Георгиев.
11 - Вратарят Янко Георгиев успя да избие остро центриране на Спас Делев.
4 - Първи шанс за Ботев. След центриране от корнер топката попадна в Джонатан Перейра, но той от 7 метра би нескопосано в аут.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Арда: Юсуф, Стоев, Мартинов, Руменов, Ал. Георгиев, Делев, Ковачев, Василев, Коконов, Леони, Крумов

Ботев: Георгиев, Филипов, Работов, Бандаловски, Марин, Джонатан, Балтанов, Неделев, Шопов, Тонев, Вутов