Марица излъга Загорец с 1:0 в калта под комина на Захарната

Марица спечели отложеното дерби от 11-ия кръг на Югоизточна Трета лига, надигравайки лидера Загорец с 1:0 на стадиона под комина на Захарната. Младокът Александър Праматаров вкара победното попадение за кършиякалии след отлична работа на Олджай Алиев в 52-ата минута.

Теренът, който беше в много лошо състояние, бе основна причина хубавите неща в мача да са кът.

В 52-ата минута жълто сините заслужено ликуваха. Олджай Алиев направи страхотен пробив отляво, навърза трима бранители и пусна топката към Александър Праматаров, който от близка дистанция прати кълбото в опразнената врата.

В 62-ата минута гостите отговориха с добра атака, която обаче завърши със сериозен пропуск на Георги Георгиев.

До края на срещата играчите на Марица се справиха на ниво в защита и заслужено се добраха до трите точки.

Марица - Загорец 1:0

1:0 Праматаров 52

МАРИЦА: 12. Илиян Николов, 17. Величко Величков, 18. Даниел Спасов, 5. Димитър Аврамов, 21. Николай Парнаров, 8. Христо Янчев, 10. Мартин Анастасов, 15. Димитър Юруков, 27. Александър Праматаров, 11. Олджай Алиев, 9. Георги Георгиев

ЗАГОРЕЦ: 90. Иван Стоянов, 20. Александър Хардалов, 10. Георги Георгиев, 73. Иван Стоянов, 11. Явор Тенев, 7. Пламен Иванов, 9. Милен Митев, 33. Николай Янков, 21. Коста Янев, 23. Добромир Димитров, 6. Ивелин Иванов