Ман Сити и Реал на крачка от 1/4-финал с победи навън ВИДЕО

Манчестър Сити и Реал Мадрид са на крачка от класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като спечелиха първите си мачове като гости.

Тимът на Хосе Гуардиола записа 19-а поредна победа във всички турнири, като тази вечер удари с 2:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой, в който германският тим домакинства на стадион "Ференц Пушкаш" в Будапеща. Срещата се оказа доста лека за "гражданите", които доминираха през цялото време, макар и да не създадоха толкова голям брой чисти голови положения. Бернардо Силва откри резултата в 29-ата минута, след което асистира на Габриел Жезус (65') за второто попадение. Борусия (Мьонхенгладбах) не затрудни изобщо Едерсон и трудно може да се надява на нещо повече в реванша.

Реал Мадрид изкова ценна победа с 1:0 с късен гол на Ферлан Менди. Домакините играха в намален състав от 17-ата минута, когато Ремо Фройлер бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това те стояха напълно равностойно на именития си съперник до 86-ата минута, когато все пак гостите успяха да измъкнат победата. Това се случи след красив изстрел на защитника Менди.