Лудогорец потопи Локо за 120 секунди преди мача с Тотнъм на Лаута ВИДЕО

Локомотив игра добре, но загуби с 1:3 гостуването си на Лудогорец. Това бе втора загуба на черно-белите от началото на сезона в efbet лига след тази от Ботев в първия кръг. Победата изведе делиорманци начело във временното класиране в А група. Пловдивчани пък се свлякоха до пета позиция с еднакви точки с Арда и Царско село.

В Локо могат да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като в 2/3 от мача тотално доминираха и контролираха събитията на терена. След извеждащия гол на Бирсент Карагарен в 52-ата минута, Доминик Янков изравни, а в рамките на 120 секунди Сантана и Ману оставиха трите точки в Разград.

През първата част черно-белите изиграха най-доброто си полувреме от много време насам. Пловдивчани не дадоха на супер скъпата селекция на домакините дори да доближи вратата на скучаещия Мартин Луков. Лукас Салинас пропусна две стопроцентови положения, а веднъж от чиста позиция Кристиян Илич не успя да вкара. Капитанът Димитър Илиев бе над всички и правеше, каквото си иска с противниковите защитници.

Втората част започна като по поръчка за Локо. След едно центриране от фаул в 52-ата минута Григоре изби топката, но тя попадна у Бирсент Карагарен, който я насочи точно във вратата на влезлия като резерва Владислав Стоянов.

Десетина минути по-късно Лудогорец изравни. Антон Недялков проби по левия фланг и намери в наказателното поле Доминик Янков, който без да се бави засече със сила топката във вратата за 1:1.

Постепенно Лудогорец взе инициативата в търсене на победата и в крайна сметка постигна успех. В рамките на 120 секунди "орлите" стигнаха до обрат и до трети гол. В 79-ата минута Алекс Сантана напредна в половината на Локо и с отличен и премерен удар в левия крак даде преднина на тима си.

Две минути по-късно дойде и трето попадение за домакините. Един неуспешен опит за удар на Кешерю се оказа извеждащ пас към резервата Елвис Ману, който прокара топката покрай Луков за крайното 3:1.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 2 - Двойна смяна в Локо. Кенан Муслимович и Валентино Пулиезе влизат вместо Димитър Илиев и Лукас Салинас.
90 - Четири минути добавено време.
82 - Двойна смяна в Локо. Филип Михалевич дебютира като влиза на мястото на Карагарен, а Парвиз Умарбаем замени Илич.
81 - ГОООЛ! Елвис Ману покачва на 3:1 след невнимание на черно-бялата защита.
79 -ГОООЛ! Сантана извежда Лудогорец напред с шут от дъгата пред пеналта.
75 - Страховит шут на Димитър Илиев мина на сантиметри от сглобката.
65 - Смяна в Локомотив. Георги Минчев влезе вместо Аралица.
62 - ГОООЛ! Доминик Янков изравни. Антон Недялков центрира отдясно на Луков, а младокът Янков с отмерен шут от движение прати топката в мрежата на гостите.
52 - ГОООЛ! Бирсент Карагарен открива за Локомотив. След центриране от фаул Григоре изби топката, но тя попадна у Бирсент Карагарен, който я насочи точно във вратата на влезлия като резерва Владислав Стоянов.
47 - Моци симулира след сблъсък с Аралица с намерението да му изкара втори жълт картон. Реферът Давидов обаче не се хвана и накара двамата да се сдобрят.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
Пълна доминация на Локомотив през първата част. Черно-белите пропуснаха три чисти голови положения срещу нито едно за домакините. Владеенето на топката е 60:40 в полза на пловдивчани.

45 + 2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.
40 - Жълт картон за Аралица за апострофиране. Вратарят Ренан получава лекарска помощ.
35 - Локомотив пропусна още едно чисто положение. Димитър Илиев намери с феноменален пас в пеналта, но Ренан спаси удара на Кристиан Илич. След ъгловия удар Ренан спаси удар на Карагарен.
18 - Първи удар на Лудогорец. Кешерю от фаул стреля в горния ляв ъгъл на Луков, но вратарят спаси.
15 - Втори фрапиращ пропуск на Салинас от чиста позиция. Той отне топката от Баджи и останал сам срещу Ренан би над вратата.
7 - Втори шанс за Локомотив. Димитър Илиев центрира в пеналта, топката се удари в Григоре и с парабола се насочи към вратата, но Ренан със сетни сили изби.
5 - Локо пропусна златен шанс да открие. Салинас открадна топката от Баджи, но останал сам срещу вратаря Ренан, би встрани от рамката му.