Локо започна с 3:1 над Симитли в Говедарци ВИДЕО

15-годишен дебютира за черно-белите

Локомотив започна серията от предсезонни контроли с убедителна победа с 3:1 над Симитли. Лукас Салинас, Александър Иванов и Бирсент Карагарен се разписаха за черно-белите, а за втородивизионния тим точен бе Димитър Митев. Димитър Илиев пропусна дузпа, след като умело литна вратаря Веселин Ганев, но не улучи рамката. Мачът се игра на терена в Говедарци.

Наставникът на Локо пусна в стартовия състав само Илко Пиргов и Лукас Салинас от основния тим миналото първенство. Пред Пиргов, който бе с капитанската лента в центъра на отбраната започна привлеченият от Черно море Емил Янчев, вдясно от него игра Видол Сейменски, а вляво завърналият се от Спартак Варна Мартин Паскалев. Като халфбекове играха Николай Николов и Конър Руан. Пред тях действаха Иван Арамазов, Александър Колев и Лукас Салинас, а нападателната двойка бе Георги Мавродиев и Александър Иванов. След час игра влязоха националите Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Георги Минчев. Неофициален дебют направи роденият пред 2006 г. Иван Сулев.

В 20-ата минута Локомотив поведе с хубав гол на Лукас Салинас. Халфът пое с гръб към вратата, след което се обърна и видя, че вратарят на Септември е излязъл леко напред. Салинас стреля технично и прехвърли Любомир Георгиев за 1:0.

Първото полувреме приключи буквално с втория гол за Локомотив, отбелязан от Александър Иванов. Той получи подаване в наказателното поле и с левия си крак прати топката в обратния ъгъл.

В 54-ата минута Димитър Митев намали изоставането на тима от Симитли. Той изпревари всички в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратата зад резервния страж Кристиан Томов.

В 64-ата минута в игра за Локомотив се появиха тримата национали Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Георги Минчев. В 86-ата минута Димитър Илиев пропусна дузпа за Локомотив. Той заложи на различно изпълнение. Вместо да стреля по земя, както прави по принцип, Илиев заложи на силата и стреля над горната греда.

Две минути по-късно прошка нямаше и пловдивчани вкара трети гол във вратата на Септември. Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници и с техничен удар преодоля Ганев.

ЛОКОМОТИВ - СИМИТЛИ 3:1
1:0 Лукас Салинас (20)
2:0 Александър Иванов (45)
2:1 Димитър Митев (54)
3:1 Бирсент Карагарен (88)

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Видол Селменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Алкесандър Иванов, Конър Руан;