Локо удари Селото при дебюта на Любо Пенев

Локомотив победи с 2:0 Царско село в първия си мач след два месеца и половина. Двубоят се игра в комплекса край столичното Околовръстно шосе и бе неофициален дебют за наставника на домакините Любослав Пенев. И двете попадения паднаха през първото полувреме, а наставникът на черно-белите Бруно Акрапович даде шанс за изява на всички свои възпитаници, включително на юношата Петър Петров и на дошлия през зимата Йордан Тодоров, който до този момент нямаше записана и секунда дори в спаринг. Не играха Милош Петрович и Давид Малембана.

Доминик Малонга се отличи с попадение при дебюта си, като откри в 25-ата минута след центриране на Томашевич. Диниш Алмейда затвърди успеха на черно-белите с далечен шут в 36-ата минута. Младият татко Анте Аралица бе изгонен в 55-ата минута, но по споразумение между щабовете бе заменен. До края на терена потича племенникът на юго турбофолк легендата Халид Муслимович - Кенан.

Локомотив: Мартин Луков (70' Пиргов), Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда (61' Николаев), Бирсент Карагарен (70' Йордан Тодоров), Петър Витанов (55' Клапан), Парвиз Умарбаев (55' Салинас), Йосип Томашевич, Димитър Илиев (77' Петър Петров), Доминик Малонга (55' Цветанов), Анте Аралица (50' Муслимович).