Локо разби Пирин Лейдис с 6:2 на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) победи с 6:2 като домакин Пирин лейдис в мач от 20-ия кръг на Женското първенство SWISS Capital League. На помощния “Лаута” тимът на Ангел Славов бе по-добрият състав и напълно заслужено победи гостите, които играха с доста млади състезателки.

Головете за пловдивчанки бяха дело на Ивана Тодорова (8-автогол), Велина Кошулева (17, 67), Вероника Гоцева (47-д), Вени Дони Сърбинска (53) и Инна Димова (70), докато двете попадение за благоевградчанките реализира на Антония Шопска (64, 90).

Победата затвърди второто място на Локомотив, който изостава на пет точки от шампионките от НСА.

След много силно начало на мача “железничарките” поведоха с 2:0 още в 17-ата минута. Първо Ивана Тодорова си отбеляза автогол в 8-ата минута, а малко след това в 17-ата минута Велина Кошулева с технично изпълнение удвои.

Третото попадение падна още в първите секунди след почивката, когато Гоцева се разписа от дузпа за 3:0.

Сърбинска вкара за 4:0, като футболистите на гостите оспорваха попадението на противника поради явен фаул секунди по-рано срещу тях.

Нападателката на Пирин Антония Шопска, която прави страхотен сезон намали с много красив удар отдалеч в 64-ата минута, но Кошулева върна преднината от четири гола на Локомотив, след като вкара втория си гол в мача. Това се случи и не без грешката на вратарката Къри, която не прецени удар от над 25 метра.

Веднага след това Димова се възползва от грешката в отбраната на Пирин, за да вкара и шести гол за домакините.

Буквално в последните секунди страхотен пробив на Шопова завърши с нов хубав гол за футболистката на “орлетата”, което оформи крайното 6:2 за пловдивчанки.

Така тимът на Локо (Пд) се върна към победите, след като преди седмица спря победната си серия и записа първо равенство през кампанията срещу Барокко. “Черно-белите” са на второ място с 55 точки, докато Пирин лейдис останаха с 38 точки на четвърта позиция.

Локомотив (Пловдив): 12. Панайота Хацхаристу, 88. Мария Стойчева, 22. Диана-Михаела Атанасова, 7. Николета Бойчева, 17. Инна Димова, 10. Вероника Гоцева, 8 Вени Дона Сърбинска, 11. Велина Кощулева, 3. Веселина Махлелиева, 77. Кристияна Димитрова, 13. Мирослава Пейкова
Резерви: 19.Александра Палагачева, 31. Кристин Кръстева, 15. Никол Диманова, 4. Михаела Арабаджиева.

Пирин лейдис: 1. Дженифър Къри, 2. Екатерина Иванова, 16. Кристин Качулска, 4. Ивана Тодорова, 20. Ивана Христова, 8. Фатма Крълева, 9. Антония Шопска, 13. Виолета Божинова, 18. Ивета Андрейчева, 15. Катрин Стойкова, 7. Емили Дамянова