Локо Пловдив пак дерайлира у дома - 2:2 с Монтана

Локомотив (Пловдив) и Монтана завършиха 2:2 мача си от 11-ия кръг  efbet лига на  "Лаута".  Черно-белите за втори път не успяха да спечелят победа в домакинството си. Преди Монтана, с точка от Пловдив си тръгна и тимът на Арда.

Аралица продължи топката към задна греда след корнер. Митко Илиев без проблем вкара за 1:0 в 6-ата минута.

180 секунди по-късно Аралица бе близо до гол, но вратарят Орлинов спаси.

Умарбаев обърка в центъра. Бари подаде на Тасев в пеналта и той с техничен удар направи 1:1 в 25. минута.

Двата отбора си размениха по едно попадение за 60 секунди. Първо Тасев центрира и Масоеро си отбеляза автогол. В ответната атака Цветанов центрира, Аралица и Илич се разминаха и Карагарен с плонж изравни - 2:2.

Winbet - победата е емоция! (18+!)

Спасяване на Орлинов в 45-ата минута. Карагарен проби отдясно и намери Илич в наказателното поле. Хърватинът шутира, но Орлинов с блестяща намеса изби в корнер.

Локомотив упражнява натиск в последните 15-ина минути, но не им се получава в завършващата фаза.

Локомотив - Монтана 2:2

1:0 Димитър Илиев 6, 1:1 Тони Тасев 25, 1:2 Лукас Масоеро 32-автогол, 2:2 Бирсен Карагарен 33

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагерен, 15. Илич, 14. Илиев, 77. Аралица

Монтана: 1. Орлинов, 25. Башлиев, 15. Петров, 24. Кики, 5. Сенхаджи, 20. Илиев, 6. Ангелов, 8. Тасев, 9. Бари, 22. Каменов, 11. Минков

В другия мач по-рано днес ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черно море за първия успех на тима като гост през сезона.

Червените излязоха трети в класирането. Матиас Курьор откри в 21-ата минута с глава. Галин Иванов изравни след пас на Васил Шопов в 29-ата минута. В 63-ата минута Мартин Камбуров донесе обрат от дузпа. Това беше гол №245 за ветерана в елита и той вече е на 8 от рекорда на митичния Петър Жеков.