Локо изпусна парата от дербито с 0:1 срещу Левски ВИДЕО

Локомотив Пловдив изпусна бързо парата от разгромната победа над Ботев, след като загуби с 0:1 гостуването си на Левски. Черно-белите буквално съживиха изпадналия в жестока криза тим на сините с вяла игра през първия час. 30 минути натиск не стигнаха на пловдивчани да избегнат поражението и да излязат начело във временното класиране на А група. Гол на Найджъл Робърта в 36-ата минута от нелепо направена дузпа, раздели двата отбора и даде криле на домакините, начело на които дебютира новият треньор Славиша Стоянович.

Черно-белите започнаха видимо притеснени от пресата на Левски и за цяло първо полувреме направиха само една добра атака. За техен лош късмет, заради контузия напусна основният защитник Милош Петрович, а заменилият го Крис Гомис ще се запомни единствено с фрапиращия пропуск през втората част, който може би костваше точката за Локо.

Видимо съживени от новия треньор, сините наложиха натиск преди почивката и в 35-ата минута след грешка на Момчил Цветанов, Петър Витанов събори в пеналта Насиру Мохамед. Добре свирилият рефер Валентин Железов отсъди дузпа. Найджъл Робърта реализира безпроблемно наказателния удар и остави трите точки в Подуяне.

Пловдивчани излязоха преобразени през втората част, а от 60-ата минута до края наложиха тотален натиск. Бирсент Карагарен и Гомис обаче пропуснаха от чисти позиции и домакините заслужено ликуваха в края.

Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович (20- Кристиан Гомис), Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (84- Кенан Муслимович), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (75- Кристиан Илич), Димитър Илиев, Георги Минчев.

КРАЙ НА МАЧА
75 - Смяна в Локомотив. Кристиан Илич влезе на мястото на Салинас.
69 - Гомис от 3 метра с глава пропусна да изравни като би встрани от рамката.
67 - Карагарен пропусна златен шанс да изравни. Националът получи топката в малкия пеналт, но се засуети и Галчев изби.
58 - Масоеро изби топката в краката на Робърта и едва не падна втори гол във вратата на Луков.
57 - Цветанов сложи топката на главата на Минчев, но той не уцели рамката от 7 метра.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
36 - ГОООЛ! Найджъл Робърта реализира дузпата и изведе Левски напред.

35 - Дузпа за Левски. След грешка на Момчил Цветанов, Петър Витанов задържа Насиру Мохамед и реферът Железов посочи бялата точка.
24 - Жълт картон за Диниш Алмейда.
23 - Първа опасна атака за Локо. Димитър Илиев намери с отличен пас по крилото Момчил Цветанов, който пусна топката в пеналта, но там Георги Минчев се размина с нея.
19 - Неприятност за Локомотив. Милош Петрович напусна терена, след като бе ударен от Робърта при падането му малко преди това. На мястото на Петрович ще влезе Крис Гомис.
16 - Найджъл Робърта вкара топката във вратата на Луков, но гол не бе зачетен. Реферът Валентин Железов маркира фаул за игра с ръка на Насиру Мохамед.
10 - Шанс за Левски. Здравко Димитров центрира от свободен удар на далечната греда, където Живко Атанасов притича и бе непокрит, но стреля в аут.
6 - Вратарят на Локо Мартин Луков изрита странно топката в ъглов удар, след като бе пресиран от Робърта, макар да можеше да отиграе доста по-добре.
2 - Найденов центрира опасно в пеналта на Локо, но нямаше кой да засече.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Тома Даске, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Илия Юруков, Здравко Димитров, Насиру Мохамед, Робърта Робърта

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев