Локо дръпна с 5 точки на ЦСКА с 1:0 над Монтана ВИДЕО

Локомотив Пловдив победи с 1:0 Монтана като гост в първия мач от 24-я кръг на А група. Страхотно изпълнен фаул на Георги Минчев в 74-ата минута донесе успеха на черно-белите, с който те се утвърдиха на второ място във временното класиране. Пловдивчани дръпнаха с 5 точки пред червените, които обаче имат мач по-малко.

Началните минути на двубоя бяха равностойни, а в 13-ата домакините можеха да открият резултата. След страхотен пробив на Давид Кики, навързал трима съперници, крилото стреля от малък ъгъл, но Илко Пиргов отрази.

Първата добра възможност за Локомотив (Пловдив) се откри пред капитана Димитър Илиев малко по-късно. В 15-ата минута той овладя на гърди една топка, след корнер и разбъркване в пеналта, след което отправи удар от непосредствена близост, ала Марио Кирев спаси с крак.

Не след дълго, в 21-та минута, след центриране на Момчил Цветанов, отново Митко Илиев овладя на задната греда и успя да намери Георги Минчев, чийто изстрел бе блокиран.

В 25-ата минута пък Бирсент Карагарен стреля неточно, а в 29-та същото стори и Янко Ангелов от домакините.

До края на първото полувреме попадения не паднаха, ала след последния съдийски сигнал за него се стигна до сериозни сблъсъци между Радослав Терзиев и Парвиз Умарбаев.

Последният трябваше да бъде усмиряван от съотборници и хора от щаба на Локомотив, тъй като дори хвана за врата своя съперник, ала в крайна сметка двамата получиха само жълти картони.

Втората част започна с пропуск на Георги Минчев, а Монтана отговори десетина минути по-късно. В 64-та минута Стефан Каменов центрира към Давид Кики, но той не успя да улучи целта.

Малко по-късно домакините пропиляха нова отлична възможност.

В 68-ата минута Тони Тасев бе изведен зад гърба на защитата и Илко Пиргов напусна наказателното си поле, за да го пресрещне. Стражът на гостите обаче се размина с топката, която бе овладяна от крилото на Монтана, ала ударът му към опразнената врата беше много неточен и премина високо над нея.

Така се стигна до 74-ата минута, в която Георги Минчев откри резултата с отлично изпълнение на пряк-свободен удар.

Голът е под номер 10 за 25-годишния нападател, който пристигна това лято на „Лаута“ от Царско село.

Благодарение на него пък „черно-белите“ записаха трети пореден успех на нула и събраха 49 точки.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - Смяна в Локо. 17-годишният Георги Мавродиев влиза за втория си мач в А група на мястото на Минчев.
90 - Реферът Георги Давидов дава 3 минути добавено време.
88 - Смяна в Локомотив. Николай Николаев влиза вместо Умарбаев.
82 - Жълт картон за Алмейда.
81 - Локо пропусна да реши мача. Вратарят Килев изби топката от краката на Минчев в Карагарен, но той не намери опразнената врата.
74 - ГОООЛ! Георги Минчев от фаул откри. Нападателят на Локо прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря Кирев, който дори не помръдна.

68 - Уникален пропуск на Тони Тасев. Нападателят на Монтана излезе сам срещу Пиргов, който не можа да изчисти топката. Тя попадна отново у Тасев, но на празна врата, той я прати над рамката.
53 - Локо пропиля страхотно положение. Димитър Илиев пусна хитър пас по крилото към Петър Витанов, който центрира в пеналта към непокрития Георги Минчев. Нападателят обаче стреля встрани от рамката с глава.
46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

Мелле на терена след последния сигнал за първата част на рефера Георги Давидов. Халфът на домакините Радослав Терзиев, който е бивш играч на Ботев грозно напсува Парвиз Умарбаев. Таджикският национал в миг полудя и скочи да бие Терзиев. Двамата обаче бързо бяха разтървани, а Давидов им показа жълти картони.
45 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ БЕЗ НИКАКВО ПРОДЪЛЖЕНИЕ
43 - Карагарен нахлу в пеналта на домакините, но центрира неточно.
32 - Жълт картон за капитана на Монтана Иван Михов, който ритна лошо Кристиан Илич.
23 - Още един добър шанс за черно-белите. Илиев намери Георги Минчев в пеналта, но той не успя да се обърне и да нанесе голов удар.
15 - Страхотен шанс за Локо. Димитър Илиев бе оставен непокрит на 3 метра от вратата на домакините, но вратарят Марио Кирев спаси удара му.
13 - Давид Кики мина през двама защитници на Локо, но вратарят Илко Пиргов изби удара му в корнер. След изпълнението му настъпи меле в пеналта, при което отново успешно се намеси Пиргов.