Ливърпул мина и през Уест Хем, Ман Юн с утешителна победа над Сити

Ливърпул удари с 2:0 Уест Хем като гост в отложен мач за първенство на Висшата лига. С успеха си червените от града на Бийтълс увеличиха преднината си пред втория в класирането Манчестър Сити на 19 точки. Мохамед Салах от много спорна дузпа в 35-ата минута и Алекс-Окслейд Чембърлейн в 52-ата минута вкараха за мърсисайдци.

По същото време на Итихад в Манчестър домакините от Сити трябваше да потреперят в реванша срещу Юнайтед, но в крайна сметака продължиха напред за Купата на Лигата. Тимът на Пеп Гуардиола имаше актив от 3:1 в първия мач на Олд Трафор. Неманя Матич обаче върна интригата с попадение в 35-ата минута. През втората част Юнайтед пробва да натисне, но усилията приключиха четвърт час преди края, когато Матич бе изгонен с втори жълт картон.