И Лудогорец стъпи накриво: Антверп обърна шампионите с 2:1 ВИДЕО

Лудогорец поведе, но допусна обрат и загуба с 1:2 от Антверп в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. За разлика от ЦСКА, разградчани успяха да вкарат гол и да поведат. Белгийците обаче се възползваха от две груби грешки в делиорманската отбрана и си тръгнаха с победа.

Домакините поведоха в резултата чрез Ихиньо Марин в началото на втората част, но носителят на Купата на Белгия обърна резултата. В 63-ата минута Питер Гергенс изненада Пламен Илиев с параболичен удар с глава, а в 71-ата Лиор Рефаилов се възползва от груба грешка на Алекс Сантана и останал сам срещу вратаря на дериорманци донесе успеха на гостите. Като титуляр в отбора на Павел Върба започна Кирил Десподов, който обаче напусна игрището с контузия.