Хебър победи с 3:1 ФК Ямбол в контрола

Младите хебърци с отлично представяне

Хебър започна с очаквана победа серията си от контролни мачове в зимната си подготовка. В първата си проверка "зелените" се наложиха над ФК Ямбол с 3:1. Спарингът се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик при студено и ветровито време.

Точни за домакините бяха Живко Петков(31-ва мин.), Тодор Чаворски(65-та мин.) и Стоян Сотиров-Меси(73-та мин.). За гостите почетен гол заби Живко Илиев в 52-та минута.

Пазарджиклии имаха тотално превъзходство на терена през втората част, когато в игра се появиха и много от младите надежди на тима. Отличните изяви на вратаря на гостите след антракта направиха загубата на ямболци по-приемлива. Красимир Илиев от Хебър пък нацели гредата.

Идната сряда от 13 часа отново в Пазарджик Хебър ще приеме Марица(Пловдив) във втората си контрола от предсезонната подготовка.

Хебър(I полувреме): Александър Любенов(к), Томислав Папазов, Николай Дичев, Живко Хаджиев, Милен Николов, Георги Каракашев, Ивайло Лазаров, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Джеймс Лима, Живко Петков

Хебър(II полувреме): Петър Дебърлиев(к), Иван Дишков, Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Октай Хамдиев, Красимир Илиев, Николай Янков, Николай Борисов, Цветелин Тонев, Ивайло Тодоров, , Стоян Сотиров(Димитър ЙовчевСтилян Тисовски, Даниел Кадьов, Богомил Божуркин)