Евро Локомотив би Словачко в мач със съдийска смяна

Отборът на Локомотив Пловдив поднесе нова незабравима европейска вечер на феновете си като победи Словачко с 1:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Лига на Конференциите. Уникална тупалка на Петър Витанов в 89-ата минута хвърли в екстаз препълнените трибуни на Лаута и ги накара да мечтаят преди реванша в Ухерске храдище след седмица. Двубоят ще се запомни и със съдийска смяна, която се случва за първи път на този стадион, откакто е арена на футболни срещи вече 40 години. В 75-ата минута реферът Карим Абед се контузи и вместо него до края на двубоя свири Ерик Вателиер.

Срещата започна предпазливо за двата отбора, като след 15 минути игра гостите от Чехия пратиха опасна топка в наказателното на Пиргов след тъч, но отбраната на "железничарите" се справи.

В 23-та минута Димитър Илиев се освободи от двама футболисти на противника и подаде на Лукас Салинас. Той напредна и направи двойно подаване с Умарбаев, преди да стреля слабо по земята.

В 35-та минута Словачко достигна до чиста голова възможност, когато Даниел Холцер излезе очи в очи с Илко Пиргов, но опитният страж на Локомотив бързо скъси ъгъла и успя да избие удара с тялото си. Пет минути преди почивката Ян Калабишка нанесе силен удар от движение по диагонал, който, за щастие на Пиргов, премина встрани от лявата му греда.

В 52-та минута Димитър Илиев намери с пета Конър Руан. Той напредна по лявото крило и пусна пас в коридор към Минчев, а ударът му обаче премина встрани от вратата на Словачко.

Четвърт час преди края се случи нещо много рядко - главният съдия Карим Абед получи контузия и се наложи четвъртият рефер Ерик Ваталие да го замести на терена.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Петър Витанов се превърна в големия герой за Локо Пловдив, отбелязвайки победното попадение! След удар на Минчев, който беше блокиран, топката се озова на крака на Витанов, който с мощен изстрел матира Нгуен за 1:0! Така "смърфовете" взеха крехък, но ценен аванс преди реванша в Чехия след седмица.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 2 - Пиргов спаси сигурен гол като изпревари Навратил.
90 - Реферът назначи 8 минути добавено време.
90 - Трета смяна в Локо. Айвън Ангелов влезе вместо Умарбаев.
89 - ГОООЛ! Петър Витанов с топовен шут от 20 метра опъна мрежата в долния десен ъгъл на Нгуйен.

87 - Втора смяна в Локо. Емил Янчев влезе вместо Салинас.
76 - СМЯНА НА СЪДИИТЕ! Главният рефер Карим Абет се контузи и не може да продължи. До края на мача двубоят ще бъде ръководен от Ерик Вателие.

75 - Реферът Абет се контузи и спря играта. В момента получава медицинска помощ.
63 - Локо пропусна нов шанс да откре. Салинас изведе Руан сам срещу Нгуйен, койго парира удара му от малък ъгъл. Конър реши да стреля вместо да подаде на свободния Минчев.
61 - Смяна в Локо. Милош Петрович влиза вместо Николаев.

54 - Жълт картон за Биков.
52 - Георги Минчев изпусна златен шанс да открие. Конър Руан изведе нападателя сам срещу Нгуйен, но той би встрани от рамката.
46 - Двата отбора започнаха втората част без смени и в същите състави.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

40 - Свиреп диагонален шут на Калабишка мина на половин метър от левия дирек на Пиргов.
36 - Страхотен шанс за Локо. Петър Витанов центрира в пеналта, където Георги Минчев стреля слабо с глава и вратарят Нгуйен улови топката.
34- Словачко пропусаха уникален шанс. Сисилия свали на Даничек, който изведе Даниел Хойцер сам срещу Пиргов, но вратарят майсторски парира удара му.
28 - Руан намери Илиев в пеналта, но топката му дойде дълга и не успя да нанесе добър удар.
23 - Лукас Салинас тръгна към пеналта, но би слабо от дъгата и вратарят Нгуйен улови.

16 - Разбъркване пред вратата на Локо, Крачун изби.
3 - Центриране на Умарбаев от фаул в пеналта на Словачко, защитник изби.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов - 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 2. Алексий Биков, 11. Конър Руан - 34. Петър Витанов, 39. Парвизджон Умарбаев - 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 15. Георги Мавродиев, 19. Александър Иванов, 20. Милош Петрович, 28.Айвън Ангелов
Старши треньор: Александър Тунчев

Словачко: 1. Филип Нгуйен - Петър Райберк, 6. Станислав Хофман, 3. Михал Кадлец, 19. Ян Калабишка - 18. Лукаш Садилек, 28. Властимил Даничек, 20. Марек Хавлик - 10. Ян Навратил, 22. Реджино Сисилия, 7. Даниел Холцер
Резерви: 25. Вит Немрава, 91. Павол Байза, 4. Яромир Срубек, 8. Даниел Маречек, 9. Филип Вечета, 11. Милан Петржела, 13. Михал Кохут, 14. Йозеф Дивишек, 15. Вацлав Юречка, 16. Патрик Шимко, 26. Мартин Кудела, 29. Марко Мердович
Старши треньор: Мартин Шведик

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Карим Абед (Франция)

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев изненада със стартовия състав за мача срещу Словачко от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Изненадата на Тунчев е, че Николай Николаев започва като десен халф бек. Здравенякът от Добрич игра много малко в контролите и дори се заговори за негово преотстъпване. Сега обаче наставникът му е гласувал пълно доверие. Очакваше се на тази позиция да играе Милош Петрович, който обаче няма достатъчно подготовка след завръщането си от Гърция.

На вратата започва Илко Пиргов, а пред него защитната тройка ще бъде Крис Гомис, Артур Крачун и Алексей Биков. Николаев е десен халф бек, а Конър Руан ще действа целия ляв фланг. Парвиз Умарбаев и Петър Витанов традиционно са титулярните вътрешни халфове, а пред тях ще бъде Лукас Салинас. Нападателната двойка на Локо е капитанът Димитър Илиев и Георги Минчев.