Ботев загуби и във Варна, опасността от изпадане остава

Ботев загуби гостуването си на Черно море с 0:1 и се приближи опасно до зоната на изпадащите. Това бе второ поредно поражение за канарчетата, след като те паднаха и у дома от прекия конкурент за оставане в елита Славия. Жълто-черните са на 10-о място във временното класиране кръг преди края на редовния сезон. В понеделник обаче те приемат в Коматево Лудогорец и при ново фиаско, ще отидат в зоната за плейофи за оцеляване.

Двубоят във Варна започна с натиск на домакините, които създадоха няколко опасни положения. Още в 3-ата минута след центриране от корнер топката попадна в Стефан Станчев, който би силно по земя, но Георги Аргилашки изби.

Малко по-късно Гомеш получи шанс от ляво и стреля по диагонал, но вратарят на Ботев Аргилашки отново се разтегна. Топката нацели страничния стълб и точно преди да влезе Янсон с шпагат я изчисти от гол линията.

В 18-ата минута натискът на Черно море се увенча с успех. Файсел Касми пробва удар, който уцели Янсон и той остана да лежи на тревата. Крилото на домакините пое отново топката и направи нещо като рейд по линията на наказателното поле, след което шутира по земя с левия крак в долния ляв ъгъл за 1:0.

В самия край на първото полувреме Ботев имаше възможност да се върне в мача. Салиф Сисе получи пас на задна греда и без да е притесняван от никой, пробва удар от въздуха, но не нацели добре топката.

В 48-ата минута жълто-черните по чудо не изравниха резултата. Славчо Шоколаров центрира от корнер в малкия пеналт, където Атанас Илиев засече с глава на метър и половина пред голлинията, но топката уцели гредата.

Четвърт час преди края Родриго се озова на стрелкова позиция и шутира, но Георги Аргилашки за пореден път демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

КРАЙ НА МАЧА

90 - Бисер Бонев влиза на мястото на Добрев.
89 - Крис Добрев е с разкървавено лице след сблъсък с Павел Георгиеов. и излиза да му окажат лекарска помощ.
82 - Жълт картон за Филипов.
79 - Крис Добрев сменя Мите Цикарски.
57 - Изстрел на Родриго, но след рикошет, топката става лесна за спасяване от Аргилашки.
48 - Уникален шанс за Ботев! Славчо Шоколаров центрира на близката греда, където Атанас Илиев от два матра стреля с глава, но праща топката в десния страничен стълб на вратата.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
43 - Страхотен шанс за Ботев. Салиф Сисе получи топката на 3 метра от вратата, но би слабо във вратаря Георгиев.
25 - Ботев пропусна да изравни. След центриране отдясно, Георги Георгиев увисна и не успя да играе с топката. Па Конате върна с глава към Атанас Илиев, който стреля, но бранител на Черно море бе на точното място и изби.
18 - ГОООЛ за Черно море! Файсел Касми открива за домакините. Родриго пробва силен удар по диагонала, но топката спря в тялото на Янсон, който получи удар в слабините и остана да лежи на тревата. Касми пое отбитата топка и след няколко залъгващи движения срещу бранителите на гостите успя да си нагласи топката на левия крак и с удар от границата на наказателното поле да отбележи.

10 - Греда за Черно море! Зе Гомеш пробва подаване в наказателното поле, Исмаил Иса не успя да засече, но топката премина и покрай Георги Аргилашки преди да срещне левия страничен стълб на вратата. Веднага след това Кевин Янсон изчисти.

3 - Вратарят Георги Аргилашки опази вратата си суха след шут от близо на Стефан Станчев. След поредния корнер пред вратата на гостите, Касми пробва силен шут, който бе блокиран.

2 - Жълт картон на Марио Младеновски за груб фал срещу Зе Гомеш.

НАЧАЛО НА МАЧА

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 9. Исмаил Иса, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 20. Жозе Гомеш

Резерви; 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 17. Велислав Василев, 15. Леандро Андраде, 7. Родриго Вилела, 88. Павел Георгиев

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (К), 5. Марио Младеновски, 9. Атанас Илиев, 10. Славчо Шоколаров, 17. Салиф Сисе, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов

Резерви: 1. Янко Георгиев, 11. Кристиан Добрев, 14. Бисер Бонев, 16. Благовест Данчев, 19. Анвар Елионуси, 25. Станислав Работов, 79. Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич