Ботев II разнищи Левски Лом на Кокала с 3:0

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) продължи възходящата линия от началото на сезона във Втора лига. В среща от 3-ия кръг "канарчетата" разбиха с 3:0 отбора на Левски (Лом).

Пред над 500 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912" пловдивчани записаха първа победа от началото на сезона. Момчетата на Стефан Стоянов все още не познават вкуса на поражението, като взеха две равенства в първите си два мача.

Двата тима изиграха много слабо първо полувреме, в което имаше едва една ситуация пред двете врати. Тя се откри пред Иван Василев в 10-ата минута, като нападателят стреля под гредата, но вратарят изби кълбото.

След почивката играта бе много динамична, а гостите стартираха вихрено втората част, но прекрасните изяви на вратаря Християн Славков запазиха вратата на "канарчетата" суха. Първото положение бе за Ботев, в 49-ата минута Касов се отскубна отляво по атаката, но стреля над вратата.

В 54-ата минута Андон Гущеров стреля от фаул на метър пред наказателното поле, а изпълнението му прати кълбото на сантиметри от гредата. Секунди по-късно Славков изби с една ръка удар на Гущеров от 20 метра.

В 58-ата минута Мурадов фаулира Иван Василев в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа и показа втори жълт картон за провинилия се защитник. Зад топката застана Иван Василев, който прати вратаря в обратния ъгъл за 1:0.

Въпреки попадението и числения си превес, "канарчетата" не успяха да осъществят контрол върху мача и гостите владееха инициативата в следващите минути.. В 78-ата минута отново Славков се намеси прекрасно, отразявайки нов удар на Гущеров от фаул.

В заключителните минути под прожекторите застана Никола Гелин, като роденият през 2004 година нападател заби два гола във вратата на "сините". В 87-ата минута пловдивчанинът завърши отлична атака, а асистенция записа неговият връстник Даниел Гичев.

Сърцатият халф получи в центъра на терена и пусна страхотен пас към Гелин, който преодоля вратаря и отблизо вкара за 2:0. В продължението на мача, след кратко разбъркване, Никола Гелин отблизо фиксира крайния резултат.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев (84 - Мартин Христов), Марио Младеновски, Венцислав Богданов (84 - Благовест Величков), Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Бисер Бонев (37 - Даниел Гичев), Кристиан Добрев (46 - Никола Гелин), Юсеин Касов (72 - Емил Колев), Иван Василев