Ботев би Славия, Неделев с гол и асистенция

Ботев надви с 2:0 Славия в контрола между двата тима преди подновяването на шампионата заради паузата поради пандемията от COVID-19. Двата тима изиграха отворен мач и имаше интересни положения и пред двете врати, но в крайна сметка “канарчетата” се оказаха по-съобразителни на своя терен на базата в “Коматево” и стигнаха до успеха с попадения на Радослав Терзиев и Тодор Неделев. Неофициален дебют за жълто-черните направи и бившият играч на “белите” Славчо Шоколаров, който се появи в игра в средата на втората част.

Още в третата Антонио Вутов пропусна да открие, след като остана очи в очи с вратаря Антонис Стегриакис, но стреля в излезлия напред вратар. В 18-ата минута талантът Димитър Тонев засече хубаво от воле центриране на Александър Тонев, но топката бе избита от играч в бяло в ъглов удар. Малко по-късно нова комбинация между двамата Тоневци изведе този път по-големия на чиста позиция, но топката мина над вратата.

Домакините стигнаха до гол в 43-тата, когато Терзиев с глава прониза Стергиакис след центриране на Тодор Неделев.

В 63-тата канарчетата затвърдиха успеха си с хубав гол на Неделев, който се възползва от асистенция на Александър Тонев.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов.