Словакия изненада Полша, Чехия удари Шотландия с уникален гол ВИДЕО

Словакия започна по мечтан начин участието си на Евро 2020. В първия мач от Група “Е” Марек Хамшик и компания надделяха над Полша с 2:1. Робърт Мак в 18-ата минута даде аванс на словаците в резултата, макар че впоследствие попадението бе записано като автогол на Войчех Шчесни. В първата минута на второто полувреме халфът Карол Линети изравни за Полша. В 69-ата минута защитникът на Интер Милан Шкриняр отбеляза хубав гол, с който донесе победата на своите. Двубоят се изигра на стадион “Газпром Арена” в Санкт Петербург, а главен съдия бе румънецът Овидиу Хатеган. По-късно тази вечер ще се изиграе и другата среща от тази група: Испания - Швеция.

Чехия постигна победа с 2:0 над Шотландия във втори мач от група D на Евро 2020 на стадиона в Глазгоу. И двете попадения за победителите бяха дело на Патрик Шик, който се разписа в 42-ата и 52-ата минути. Българинът Георги Кабаков бе четвърти съдия в срещата.

Чехите откриха в 42-ата минута, когато поредно центриране отдясно даде резултат и Цоуфал прати добре към Патрик Шик, който надскочи двама бранители и отбеляза за 1:0.

Тимът на Ярослав Шилхави удвои резултата в 51-ата минута, когато вратарят Маршал бе излязъл доста неразчетено, а това бе забелязано от Патрик Шик, който почти със самото минаване на центъра стреля и го прехвърли за 2:0.