Нидерландия тръгна с 3:2 над Украйна в страхотна драма ВИДЕО

Нидерландия и Украйна сътвориха най-драматичния двубой от началото на Евро 2020, спечелен от лалетата с 3:2. Вайналдум в 51-ата минута и Вегхорст в 59-ата минута дадоха аванс на домакините, но Ярмоленко и Яремчук смразиха трибуните на Йохан Кройф арена и изравниха.

Първо Вайналдум се възползва от грешка на вратаря на Украйна и с удар от 12 метра откри резултата. Осем минути по-късно Вегхорст удвои с удар от малкото наказателно поле. Ситуацията беше прегледана и с ВАР.  В 75-ата минута с отличен удар Ярмоленко върна отбора си в мача. 160 секунди по-късно Яремчук възстанови равенството.

Домакините обаче намериха сили да се изправят от шока и стигнаха до победен гол. Дъмфрис в 85-ата минута надскочи Александър Зинченко и с глава донесе успеха на Нидерландия.