Следвайте ни

Лора Пехливанова с титла и 4 медала от държавното по плуване

viber icon

Лора Пехливанова е голямата гордост на Пловдив в плувните спортове при децата. Състезателката на Пловдив 2019 спечели пет от седемте медала за града ни от държавното лично отборно първенство по плуване за деца на 50-метров басейн, което се проведе в Сандански.

Лора се очертава като най-добрата брусистка в България за възрастта си. Тя спечели златото на 200 метра бруст, а на 50 и 100 остана втора. Пехливанова дабави и две отличия на гръб - втора на 200 метра и трета на 100.
Теодора Ряпова Младост 91 е трета на 50 метра гръб.

При момчетата Младен Петров от Вси спечели сребърен медал на 200 м бруст, където първи е фаворитът Христо Струмски (Доростол) с 10 секунди преднина.

Резултати:

50 м бруст
Момичета: 1. Мирослава Николова Левски 37.16, 2. Лора Пехливанова Пловдив 2019 37.48 482, 4. Рая Петрова Спринт 38.96, 10. Кристиана Калчева Вси 40.38
Момчета: 1. Христо Струмски Доростол 36.76, 6. Младен Петрова Вси 39.53, 8. Никола Карчеджиков Пловдив 2019 40.37, 9. Виктор Ловчалиев Вси 40.81

200 м съчетано
Момичета: 1. Мирослава Николова Левски 2:40.30, 6. Рая Петрова Спринт 2:48.00
Момчета: 1. Христо Струмски Доростол 2:34.82, 4. Мирослав Терзиев Пловдив 2019 2:46.52

4 x 100 м св. стил
Момичета: 1. Левски 4:30.55, 5. Младост'91 (Ива Сендова, Александра Толева, Татяна Гилева, Теодора Ряпова) 4:54.94, 10. Спринт (Ралица Илиева, Йона Стоева, Моника Китанова, Рая Петрова) 5:03.38, 11. Пловдив 2019 (Лора Пехливанова, Теодора Станева, Александра Шаранкова, Надя Рахман) 5:05.22
Момчета 1. Инвиктус 4:26.80, 8. Пловдив 2019 (Мирослав Терзиев, Калоян Драгнев, Никола Карчеджиков, Кристиан Тодоров) 4:46.52

50 м гръб
Момичета: 1. Ния Данкова Левски 35.11, 3. Теодора Ряпова Младост'91 35.85
Момчета: 1. Константин Колев Бриз 34.24, 8. Виктор Ловчалиев Вси 36.37

200 м бруст
Момичета: 1. Лора Пехливанова Пловдив 2019 2:56.17, 5. Кристиана Калчева Вси 3:04.37, 6. Рая Петрова Спринт 3:04.84
Момчета: 1. Христо Струмски Доростол 2:51.76, 2. Младен Петров Вси 3:01.21, 6. Мирослав Терзиев Пловдив 2019 3:06.23

50 м св. стил
Момчета: 1. Тодор Тодоров Инвиктус 29.27 364, 7. Константин Горанов Делфин Пз

4 x 100 м смесено
Момичета: 1. Левски 5:04.94, 7. Младост'91 (Александра Толева, Теодора Ряпова, Анна-Мария Николова, Ина Сендова) 5:36.44
Момчета: 1. Инвиктус 5:05.24, 6. Пловдив 2019 (Милрослав Терзиев, Калоян Драгнев, Никола Карчеджиков, Кристиан Тодоров) 5:23.74, 10. Вси (Денислав Узунов, Виктор Ловчалиев, Младен Петров, Валентин Роснев) 5:41.44

50 м бътерфлай
Момчета: 1. Даниел Христов Ирис 31.35, 11. Мирослав Терзиев Пловдив 2019 34.16

400 м св. стил
1. Радина Радева Астери 4:53.84, 9. Рая Петрова Спринт 5:19.26, 11. Ралица Илииева Спринт 5:22.00
Момчета: 1. Адриан Йонинов Инвиктус 4:47.42, 6. Калоян Драгнев Пловдив 2019 5:08.76

100 м гръб
Момичета: 1. Десислава Белова Черноморец 1:11.86, 3. Лора Пехливанова Пловдив 2019 1:16.14, 6. Теодора Ряпова Младост'91 1:18.07
Момчета: 1. Никола Левтеров Славия 1:12.98, 8. Виктор Ловчалиев Вси 1:19.92

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Подкрепяте ли предложението на ГЕРБ за Велико народно събрание и промени в конституцията?